Galeria Sław

W ponad dziewięćdziesięcioletniej historii klubu z Podzamcza 47 przewinęło się wiele talentów. Niektórzy z tych piłkarzy grali w najwyższych polskich ligach.

        

Jerzy Sionek

          

Wielki talent i gwiazda polskiej piłki nożnej lat sześćdziesiątych. Pierwsze kroki stawiał w Polonii i awansował z nią do klasy A w 1953 r. (ówczesna IV liga). Przez następne lata grał w Polonii, a nasz klub zajmował wysokie miejsca w lidze wojewódzkiej.

        

Jednak takie umiejętności nie mogły się zmarnować. Ostatecznie Sionek trafił do występującej w II lidze Lechii Gdańsk. Był on graczem podstawowej jedenastki. W gdańskim klubie grał od 1964 do 1968 roku. Przez 4 lata strzelił 20 bramek.

         

Jedną z tych bramek była niezwykłej urody bramka strzelona Wiśle Kraków! Poniżej artykuł prasowy na temat tego meczu:

        

           

Roman Grudziński

        

Tak samo jak Jerzy Sionek zaczynał i wywalczył z Polonią awans w 1953 roku. Grudziński grał na pozycji pomocnika. Po bardzo dobrej grze w Polonii (Starcie) Iłża udało mu się przejść do Motoru Lublin, który grał w Lubelskiej Lidze Okręgowej (III Liga), w 1965 wraz z lubelskim zespołem wywalczył upragniony awans do II ligi. Na tym szczeblu rozgrywek grał jedynie jeden sezon, ponieważ Motor spadł jako beniaminek.

      

fot. Roman Grudziński w drużynie Motoru.

      

Wkrótce pojawi się więcej sław i klubowych legend!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości