zamknij reklamę

Akcja - Polonia | Dobrze zacząć sezon

Akcja - Polonia | Dobrze zacząć sezon

Polonia Iłża w pierwszym meczu ligowym w sezonie 2017/18 zmierzy się na wyjeździe z Akcją Jastrzębia. Cel jaki przyświeca wszystkim przed tym meczem to w najlepszym stylu rozpocząć sezon.

Akcja Jastrzębia to trzynasty zespół ubiegłego sezonu pierwszej grupy Nice Sport 2 Klasy A. Dzięki reorganizacji ligi okręgowej, uniknęli barażów o utrzymanie z Jaguarem Wolanów. Ten wynik na pewno nie zadowalał zarządu i kibiców Akcji. Przed nowym sezonem postanowiono dokonać kilku wzmocnień w postaci bramkarza Piotra Rzeszota, który w ostatnim sezonie występował w Strażaku Wielogóra, a także dwóch zawodników z pola, którzy w ostatnim sezonie występowali w KS-ie Chomentów Pawła Derdaka i Krystiana Michalskiego. Z zespołem pożegnało się kilku doświadczonych graczy, którzy postanowili zakończyć kariery m. in. Radosław Głuchowski i Piotr Mróz.

W trakcie okresu przygotowawczego Akcja rozegrała trzy mecze sparingowe. Oto wyniki wraz ze strzelcami bramek (źródło: pilkanamazowszu.pl): 

- GKS Stromiec (B) 6:1 (Mariusz Kwaśnik 2x, Przemysław Majewski, Sebastian Wcibisz, Paweł Golec, Robert Wojciechowski)
- Polonia Iłża (A) 3:3 (Marcin Chrzanowski, Sebastian Wcibisz, Grzegorz Zych)
- Młodzik-18 Radom (A) 4:4 (Adam Woźniak 2x, Paweł Golec 2x)

Najgroźniejszymi zawodnikami Akcji mogą być Paweł Golec (autor 7 goli w poprzednim sezonie), Przemysław Majewski (5 bramek) oraz Mariusz Kwaśnik (4 bramki).

Sobotni mecz będzie na pewno spotkaniem z sentymentem dla trenera Piotra Wątorskiego, który w ostatnich latach prowadził zespół Akcji. 

Mecz pierwszej kolejki będzie powrotem do starć z jastrzębskim zespołem po 8 latach. Ostatni raz Polonia mierzyła się z Akcją 26 kwietnia 2009 roku. Wówczas iłżecki zespół wygrał 1:0.

Wszyscy zawodnicy Polonii powinni być gotowi. Nieobecni w meczu ze Skaryszewianką Sebastian Kutera i Piotr Kolecki pojawią się na boisku w Jastrzębi.

Liczymy, że iłżanie pokażą się z bardzo dobrej strony i podtrzymają wysoką formę jaką pokazali w pucharowym starciu z zespołem Skaryszewianki. 

Mecz Polonii Iłża z Akcją Jastrzębia odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 sierpnia o godz. 17:00 na boisku w Jastrzębi. 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości