Dziękuję!

To było wspaniałe 4 lata. Chciałbym kolejne, ale niestety chcieć nie zawsze znaczy móc. Dziś będę chciał podziękować za wspólnie spędzony czas na stronie i pożegnać się, ponieważ muszę zawiesić jej działalność.

Strona poloniailza.futbolowo.pl powstała 20 kwietnia 2013 roku. Przyświecał mi cel by informować o bieżącym życiu klubu, a że nie posiadał on własnej strony internetowej, to taką stworzyłem. Był to okres gdy iłżecki klub pożegnał się z IV ligą i zaczął nowy sezon w lidze okręgowej. Na początku 2014 roku strona otrzymała nową szatę graficzną dzięki przejściu na Futbolowo 2.0. Pierwsza runda z "nową stroną" była bardzo dobra. Na stronie pojawiały się tylko dobre wieści, bowiem Poloniści stali się Rycerzami Wiosny i zwyciężyli w dziewięciu meczach z rzędu. Następny sezon był również bardzo dobry, jednak z tragicznym zakończeniem. Iłżanie bili się o awans do ostatniej kolejki i to właśnie w niej ulegli 0:3 KS-owi Warka, ostatecznie zajmując 3. miejsce niepremiowane nawet barażami. W kolejnym sezonie Biało-Zieloni również bili się o awans, jednak po fatalnej końcówce, nie udało im się to. W sezonie 2015/16 mieliśmy do czynienia z dużymi zmianami. Prezesa Grzegorza Kosternę zastąpił MIrosław Barszcz, natomiast trenera Dominika Rokitę, Marcin Wiatrak. Po pechowo zakończonym sezonie, zarząd podjął decyzję o postawieniu w drużynie na zawodników z Iłży i okolic. Niestety, zespół prowadzony w sezonie przez trzech trenerów Piotra Wątorskiego, byłego ekstraklasowicza Adriana Sobczyńskiego oraz Łukasza Kłosa, nie zdołał utrzymać się w lidze okręgowej. W obecnym sezonie w Klasie A pod wodzą Piotra Wątorskiego iłżanie biją się o awans, którego z całego serca im życzę.

O tych wszystkich wydarzeniach informowałem i byłem przy drużynie w czasach sukcesów, radości, a także wtedy, gdy trzeba było uznać wyższość rywala.  I chciałbym wciąż być i informować wszystkich zainteresowanych życiem w klubie. Niestety, nie zawsze chcieć, znaczy móc. Prowadzenie strony Polonii w ostatnich tygodniach stało się dla mnie obowiązkiem, którego nie mogę wypełnić w pełnej krasie. A nie jestem zwolennikiem półśrodków, dlatego muszę się dziś pożegnać. Nie oznacza to, że kompletnie odcinam się od Polonii. Będę starał się być jak najczęściej na meczach, bo kibicem Biało-Zielonych nie przestaję być.

Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w tworzeniu strony, tym, którzy chwalili ją i tym, którzy wyrażali jej konstruktywną krytykę. Dziękuję wszystkim, którzy czytali, oglądali, komentowali.

Dziękuję!
Mateusz Kot