Golędzin zdobyty! Wulkan pokonany!

Polonia Iłża wygrała aż 5:1 w meczu z Wulkanem Zakrzew w ramach 19. kolejki Tymex Ligi Okręgowej. Iłżanie mieli kilka ciekawych szans na strzelenie gola, które doskonale wykorzystali.

Jednak pierwsza bramka padła dla Wulkana. Strzelił ją Szymon Towarek z rzutu karnego. Jak się później okazało była to jedyna bramka zakrzewian w tym meczu. Zamkowi  natomiast po tym rzucie karnym bardzo szybko się pozbierali i już po kilkunastu sekundach meczu piłka wylądowała w siatce gospodarzy. Tą szybką akcje wykorzystał Tomasz Bartosiak. Do końca pierwszej połowy padł jeszcze jeden gol - Emila Kapusty, który w przerwie zimowej dołączył do naszego zespołu z Jodły Jedlnia Letnisko.

Druga połowa to już miażdżąca przewaga Polonii. Tomasz Bartosiak - nasz napastnik strzelił jeszcze 2 gole dopełniając hat-tricka. Jego bramki padły w 52 oraz 77 minucie. Przedostatniego gola, w 75 minucie strzelił Karol Stępniewski.

W tym meczu nasz zespół pokazał swoje doświadczenie, a także dobre zgranie piłkarzy. Przerwał on także serię zwycięstw zakrzewian. Drużyna awansowała także o jedno oczko w tabeli i aktualnie zajmuje 6 miejsce z 32 punktami.

Wulkan Zakrzew – Polonia Iłża 1:5 (1:2)

1:0 - Szymon Towarek (k) 20'
1:1 - Tomasz Bartosiak 20'
1:2 - Emil Kapusta
1:3 - Tomasz Bartosiak 52'
1:4 - Karol Stępniewski 75'
1:5 - Tomasz Bartosiak 77'

Sędzia główny: Dominik Dobrek (Radom)
Sędziowie liniowi: Adam Dujko oraz Łukasz Aleksandrowicz

Wulkan: Górski (46 Głogowski) - Pogodziński (30 Witkowski) Senator, Bielawski, Tarka, Płaskociński, Kleczaj (60 Miros), Wójcik, Towarek, Starzyński.

Polonia: Mariusz Witaszek – Grzegorz Godzisz, Emil Kapusta, Michał Szmit (78 Paweł Lewandowski), Łukasz Kaczmarczyk, Konrad Adamus (54 Konrad Gut), Łukasz Jopek, Karol Stępniewski, Oskar Bawor, Radosław Cheda, Tomasz Bartosiak.