Legion - Polonia | Podtrzymać passę!

Mimo, że Polonia żegna się z ligą okręgową, to robi to w godny sposób. Ostatnie dwa zwycięstwa, w których iłżanie zdobyli 8 bramek i stracili zaledwie 2, robią wrażenie. Miejmy nadzieję, że bardzo dobra passa zostanie podtrzymana w Głowaczowie.

Iłżanie jednak pojadą osłabieni. Zabraknie przede wszystkim Sebastiana Ziomka, którego kontuzja łokcia wykluczyła do końca sezonu. Powoli po kontuzji do zdrowia powraca Radosław Cheda

Legion walczy wciąż o utrzymanie. Zajmuje obecnie 12. miejsce z 33 punktami. Zwycięstwo w meczu z Polonią da podopiecznym Mateusza Kocyka pewność. Inny wynik spowoduje nerwowe oglądanie się na wyniki rywali i czwartoligowców z naszego okręgu.

Jesienią iłżanie w Iłży zremisowali z Legionem 2:2, mimo, że w 60 minucie przegrywali 0:2. Poloniści mogli pokusić się o 3 punkty, jednak piłki meczowej w postaci rzutu karnego w 82 minucie nie wykorzystał Grzegorz Godzisz.

Trzeba zaznaczyć, że głowaczowski Legion to najsłabiej punktująca drużyna wiosny. W rundzie rewanżowej zdobyli zaledwie 10 punktów.

W przekroju całego sezonu można zauważyć, że Legioniści lepiej czują się na swoim boisku, gdzie zdobyli 20 punktów (przy 13 na wyjeździe).

Trudno wskazać faworyta tego meczu. Poloniści nie mają nic do stracenia, a gospodarze przez jeden błąd mogą stracić byt w okręgówce. Polonia walczy jedynie o godne pożegnanie z okręgówką. Po dwóch zwycięstwach, apetyty rosną, więc liczymy na podtrzymanie passy!

Mecz Legion Głowaczów - Polonia Iłża odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz. 16:00 na stadionie w Głowaczowie (ul. Kozienicka 7A)