Mazowsze Grójec 2:0 (1:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża przegrała 0:2 mecz 16. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z Mazowszem Grójec. Oba trafienia dla grójczan zanotował Rafał Sobczak.

Iłżanie zagrali w innym zestawieniu niż jesienią. Na lewej stronie obrony zamiast Przemysława Lasoty zagrał Michał Kutera,a w środku defensywy zagrali obok siebie Radosław Cheda i Grzegorz Godzisz. Polonia wyszła na mecz z dwoma defensywnymi pomocnikami Łukaszem Kłosem i Mateuszem Rafalskim. Na lewej stronie pomocy zagrał natomiast Kacper Maciejczak.

Przebieg meczu mocno regulowały warunki atmosferyczne, które nie sprzyjały dziś zawodnikom. Silny wiatr i opady deszczu w pierwszej połowie przeszkadzały Polonistom, a w drugiej zaś, po zmianie stron, gospodarzom.

Już w 11 minucie spotkania po dośrodkowaniu Andrzeja Rogozińskiego do piłki doszedł niepilnowany Rafał Sobczak i mocnym strzałem w róg bramki pokonał Sebastiana Ziomka.

W pierwszej połowie gospodarze mogli zdobyć jeszcze dwie bramki. Najgroźniejszy strzał w 45 minucie zatrzymał się na poprzeczce. Ze strony Polonii najbliżej bramki był Kacper Maciejczak, który w 36 minucie spotkania trafił głową w boczną siatkę bramki.

Podopieczni Adriana Sobczyńskiego mogli idealnie rozpocząć drugą połowę. W 47 minucie idealną piłkę dostał Radomir Zięba, jednak strzelił wprost w bramkarza. Chwilę później znów Almir Erden dał o sobie znać i obronił strzał Radomira Zięby i dobitkę Kacpra Maciejczaka.

Mazowsze również szukało swoich szans, jednak większość strzałów bardzo mocno mijało bramkę strzeżoną przez Sebastiana Ziomka.

W 89 minucie sędzia spotkania Dawid Sawicki podyktował rzut karny dla Mazowsza po faulu Radosława Chedy na Rafale Sobczaku. Sam poszkodowany podszedł do “wapna” i pokonał Sebastiana Ziomka, ustalając tym samym wynik spotkania.

18 marca 2017, 15:00; Grójec

Mazowsze Grójec 2:0 (1:0) Polonia Iłża

1:0 Rafał Sobczak 11’
2:0 Rafał Sobczak 89’ (k)