Norbert Panasiuk oraz Piotr Wątorski o meczu Akcja - Polonia

Po meczu kilka słów o sobotnim pojedynku powiedzieli trenerzy obu zespołów Norbert Panasiuk oraz Piotr Wątorski

Norbert Panasiuk (trener Akcji Jastrzębia): - Dzisiejszy mecz był wyrównany, zachowaliśmy dość wysoki poziom. Pierwsza połowa to przewaga Polonii. W drugiej połowie przez pierwsze 30 minut grę prowadziła nasza drużyna. Doprowadziliśmy do stanu 2:1. Później niefrasobliwość w obronie doprowadziła do niestety, naszej porażki.

Piotr Wątorski (trener Polonii Iłża): - Trudno być zadowolonym z takiej postawy zespołu w przekroju całego spotkania. Nie wiem, co się stało przez tydzień, ale doszło do diametralnej zmiany między meczem pucharowym, a ligowym. Są jednak dwa pocieszenia. Pierwszym jest fakt, że graliśmy do końca i słabo się prezentując, zdobyliśmy 3 punkty. Drugi pozytyw jest taki, że młodzież pojawiła się na boisku i zdobyła bramki decydujące o losach spotkania. To kolejny raz potwierdza, że warto inwestować w młodych piłkarzy i dawać im szansę do gry. Podsumowując cały mecz, można powiedzieć, że pomimo słabej gry, jesteśmy zespołem o tyle doświadczonym, że przy wyniku 1:0, powinniśmy spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i cierpliwie szukać kolejnej bramki, natomiast, wykonaliśmy masę niepotrzebnych strat, wynikających z nonszalancji, które doprowadziły do chaosu na boisku. Stąd przeciwnik stwarzał sytuacje bramkowe po kontrach. To jest niedopuszczalne, aby grając na wyjeździe, prowadząc 1:0, dajemy się nadziać na groźne kontrataki... Jedyna ciesząca dziś wiadomość, to fakt, że zdobyliśmy 3 punkty na inaugurację ligi. A teraz musimy pracować, pracować i jeszcze raz pracować.