Podsumowanie okresu przygotowawczego Polonii!

W trakcie okresu przygotowawczego Polonia Iłża rozegrała 7 spotkań, w których strzeliła 14 bramek, a straciła 22. Najlepszymi strzelcami okresu przygotowawczego byli Kacper Maciejczak i Michał Kutera z trzema trafieniami na koncie.

Poloniści tej zimy rozkręcali się z czasem. Najpierw stracone trzy bramki z juniorami Juventy i wysoka porażka ze Starem Starachowice, a później seria remisów z ligowymi rywalami (Centrum Radom, Zawisza Sienno) i mocnymi przeciwnikami - zapleczem III-ligowego KSZO i liderem świętokrzyskiej ligi okręgowej Kamienną Brody. Szczególnie z tym ostatnim można pochwalić skuteczność iłżan, której niestety zabrakło w meczu z Zawiszą Sienno, choć okazji by zwyciężyć była masa.

Z zespołem już od początku okresu przygotowawczego nie trenowali Rafał Wojciechowski i Przemysław Lasota, którzy zrezygnowali z gry z przyczyn prywatnych.

Znacznym wzmocnieniem iłżeckiego zespołu będzie powracający po kontuzji Radosław Cheda, który występował w pierwszej drużynie Polonii przez ostatnie 10 sezonów i ma za sobą także występy w IV lidze. Uniwersalny 30-letni zawodnik może wzmocnić każdą z formacji. W meczach sparingowych zagrał na pozycji napastnika, skrzydłowego, a także… ostatniego obrońcy.

Do Polonii dołączył również skrzydłowy Kacper Maciejczak, który udowodnił bardzo mocno swoją przydatność w zespole, stając się najlepszym strzelcem zespołu w okresie przygotowawczym.

Przed ostatnimi dwoma sparingami w drużynie trenera Sobczyńskiego pojawił się defensywny pomocnik Mateusz Rafalski, który razem z obrońcami ma dbać o bezpieczeństwo w defensywie. Dla wzmocnienia ostatniej linii do teamu z Podzamcza dołączył bramkarz Konrad Woźniakowski. 19-letni golkiper z bardzo dobrej strony pokazał się w meczach sparingowych i będzie dużą konkurencją dla 17-letniego Sebastiana Ziomka.

Wyniki meczów sparingowych Polonii:

Polonia Iłża - Juventa Starachowice (juniorzy) 4:3 (3:1)
Bramki: Radomir Zięba 2, Michał Kutera, Sebastian Kutera

Polonia Iłża - Star Starachowice 0:7 (0:3)

Polonia Iłża - Centrum Radom 2:2 (0:1)

Bramki: Kacper Maciejczak, Maciej Dusiński

Polonia Iłża - Granat Skarżysko-Kamienna 0:2 (0:1)

Polonia Iłża - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:0)

Bramki: samobójcza, Kacper Maciejczak

Polonia Iłża - Kamienna Brody 5:5 (1:2)

Bramki: Kacper Maciejczak, Paweł Kopciał, Radosław Cheda, Michał Kutera 2

Polonia Iłża - Zawisza Sienno 1:1 (0:0)