Polonia Iłża 2:0 (1:0) Zwolenianka Zwoleń

W środowym pojedynku 14. kolejki spotkań Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia Iłża pokonała Zwoleniankę Zwoleń 2:0 po bramkach Wojciecha Bajora z rzutu karnego i Łukasza Kaczmarczyka.

Zespół Polonii w tym meczu zagrał w niemal takim samym składzie jak w ubiegły weekend w Potworowie. Zabrakło jedynie Radosława Chedy, którego zatrzymały sprawy prywatne. Zastąpił go Łukasz Kaczmarczyk, który pokazał się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w drugiej połowie.

Mecz rozpoczął się od silnych ataków przyjezdnych, jednak bardzo dobrze w środowym spotkaniu radziła sobie formacja defensywna Polonii. Iłżanie stwarzali zagrożenie głównie po szybkich kontratakach, po których w dobrych sytuacjach znaleźli się Oskar Bawor i Bartłomiej Książek.

W 24 minucie sędzia podyktował dla Polonii rzut wolny na wysokości 25 metra. Do piłki podszedł Wojciech Bajor i atomowym strzałem o mało nie pokonał zwoleńskiego bramkarza. Senegalski golkiper uratował sytuację sparując piłkę na słupek.

W 29 minucie spotkania górną piłkę na 15 metr otrzymał Patryk Zięba. Ubiegł go jednak Pepe Amadou Samb, który wybijając piłkę, uderzył go mocno w głowę. Sędzia Przemysław Janik nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł kapitan zespołu Wojciech Bajor i mocnym strzałem pokonał bramkarza Zwolenianki.

W kolejnych minutach gracze Zwolenianki ruszyli do szaleńczych ataków, jednak nie przyniosły one skutku, a tylko doprowadziły do groźnych kontr ze strony Polonii. Po jednej z nich, w stuprocentowej sytuacji sam na sam Bartłomiej Książek strzelił zbyt lekko i golkiper ze Zwolenia z łatwością poradził sobie z jego strzałem.

W drugiej połowie również optyczną przewagę posiadali gracze Zwolenianki, jednak Poloniści bardzo dobrze wykorzystywali ich błędy. W dobrych sytuacjach po przerwie znaleźli się Patryk Zięba i Wojciech Bajor.

W 68 minucie po niezłej akcji rozwijającej się z prawej strony, Oskar Bawor podał na lewą stronę do osamotnionego Łukasza Kaczmarczyka, który w sytuacji sam na sam pokonał Samba.

W ostatnich minutach meczu iłżanie zagrali mocną defensywą, a zwolenianie byli bliscy strzelenia bramki kontaktowej. Najbliżsi zdobycia gola byli Jakub Miałkowski i Mateusz Próchniak.

W końcówce po dobrej akcji rezerwowych Polonistów, Bartłomiej Książek w idealnej sytuacji przestrzelił ponad bramką.

Spotkanie w Dzień Niepodległości było trzecim z kolei meczem Polonii na "zero z tyłu". Duża w tym zasługa dobrze grającej obrony Polonii, ale również bramkarza Macieja Koleckiego, który w środę stanął po raz drugi z kolei w bramce Polonii i dzielnie bronił do końca, pomimo mocnego uderzenia w brzuch, którego doznał w końcówce meczu.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii 2:0. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Po meczu trener Zwolenianki Marek Oczkowski miał do przekazania kilka ostrych słów arbitrowi głównemu Przemysławowi Janikowi. Był zbulwersowany kontrowersyjnym rzutem karnym dla Polonii w pierwszej połowie oraz tym, że sędzia nie odgwizdał jedenastki dla jego drużyny po rzekomym dotknięciu ręką piłki przez Marcina Wiatraka.

1:0 Wojciech Bajor 28' (k)
2:0 Łukasz Kaczmarczyk 72'

Polonia Iłża: 81. Maciej Kolecki - 5. Emil Kapusta, 4. Marcin Wiatrak, 3. Łukasz Jopek, 16. Damian Derleta - 9. Oskar Bawor (75, 2. Grzegorz Godzisz), 8. Wojciech Bajor, 7. Patryk Zięba (80, 11. Jakub Jabłoński), 10. Igor Tworek, 15. Łukasz Kaczmarczyk - 13. Bartłomiej Książek

Na ławce: 2. Grzegorz Godzisz, 11. Jakub Jabłoński, 14. Piotr Lasota, 12. Wojciech Zenka

Trener: Dominik Rokita

Zwolenianka Zwoleń: 1. Pepe Amadou Samb - 8. Adrian Pryciak, 19. Łukasz Tęcza, 17. Konrad Rojek, 16. Adrian Cieślik (73, 18. Artur Karasiński), 9. Arkadiusz Oleś, 13. Konrad Królicki (64, 15. Sebastian Kośmiński), 10. Jakub Miałkowski (81, 21. Łukasz Trybała), 6. Konrad Kłos (64, 4. Mateusz Ogonowski) - 20. Paweł Rogala, 11. Mateusz Próchniak

Na ławce: 3. Sebastian Cieniuszek, 18. Artur Karasiński, 15. Sebastian Kośmiński, 4. Mateusz Ogonowski, 21. Łukasz Trybała

Trener: Marek Oczkowski

Żółte kartki: Pepe Amadou Samb, Łukasz Tęcza, Mateusz Próchniak (Zwolenianka)

Sędziował: Przemysław Janik oraz Michał Strzelec, Jarosław Gromek (wszyscy WS Radom)