Polonia Iłza 3:1 (0:1) Gryfia Mirów

Polonia Iłza 3:1 (0:1) Gryfia Mirów

Polonia Iłża w 6. kolejce pierwszej grupy radomskiej Klasy A pokonała Gryfię Mirów. Dla Polonii dwukrotnie trafił Mateusz Niewczas, a jedną bramkę dołożył Michał Kutera. Dla przyjezdnych jedyne trafienie zaliczył Norbert Pajek. 

Bez kilku graczy musiała przystąpić do sobotniego meczu iłżecka Polonia. Zabrakło m. in. Radosława Chedy i Aleksa Wątorskiego, których zatrzymały sprawy prywatne, a także Piotra Siepetowskiego, którego wykluczył uraz ze środowego meczu z Gracją Tczów.

Mimo nieobecności, to zespół gospodarzy mocno przeważał i prowadził grę. Bardzo długo musieliśmy czekać na udokumentowanie tego faktu. Po pierwszej połowie to niespodziewanie zespół gości schodził do szatni z pozytywnym wynikiem. W 35 minucie po rzucie wolnym, piłkę głową umieścił w siatce 16-letni Norbert Pajek. Dużo pomógł mu w tym bramkarz Sebastian Ziomek, który długo zwlekał z interwencją. 


Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, trawa, paski, dziecko, na zewnątrz i przyroda

fot. Bramkę dla mirowian strzelił 16-letni Norbert Pajek (na zdjęciu).

Po przerwie iłżanie rzucili się do odrabiania strat, jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Bardzo dobre sytuacje przestrzelili nad bramką Michał Kutera i Łukasz Kaczmarczyk. Dobry dzień miał również golkiper Gryfii Bartłomiej Bilski, który do 65 minuty był nie do przejścia. Wówczas to Mateusz Niewczas pokonał go strzałem głową. 

Poloniści wyszli na prowadzenie dopiero w 80 minucie po indywidualnej akcji Pawła Kopciała, który wyłożył piłkę  Niewczasowi. Tym samym ten drugi skompletował dublet. Dwie minuty później dołożył do niego asystę, bowiem jego podanie wykorzystał Michał Kutera, ustalając wynik. 

Za tydzień Polonia zmierzy się w Kowali-Stępocinie z miejscową Zorzą. Przed tym meczem cieszy na pewno znacznie lepsza skuteczność i łatwość w kreowaniu sytuacji. Powoli zespół wraca na właściwe tory i rozpoczyna pościg za liderem z Kozienic. 


Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie uprawiający sporty, dziecko i na zewnątrz

fot. Dwie bramki i asystę w sobotnim meczu zaliczył Mateusz Niewczas.

Polonia Iłża - Gryfia Mirów 3:1 (0:1)

0:1 Norbert Pajek 35'
1:1 Mateusz Niewczas 65'
2:1 Mateusz Niewczas 80'
3:1 Michał Kutera 82'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 2. Grzegorz Godzisz, 5. Piotr Gałczyński, 14. Piotr Kolecki - 17. Jakub Podsiadły (75, 14. Patryk Piątkowski), 7. Łukasz Kaczmarczyk, 11. Paweł Kopciał, 13. Iwan Dynja, 16. Jakub Baran - 8. Mateusz Niewczas, 9. Michał Kutera

Na ławce: 22. Kacper Jabłoński - 18. Patryk Brzeziński, 14. Patryk Piątkowski, 15. Marcelin Życiński

Trener: Piotr Wątorski

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości