Polonia Iłża 3:1 (1:0) Skaryszewianka Skaryszew

Polonia Iłża w 22. kolejce Radomskiej Ligi Okręgowej pokonała 3:1 Skaryszewiankę Skaryszew. Bramki dla Polonii strzelili Emil Kapusta, Bartłomiej Książek i Radosław Cheda, a dla Skaryszewianki trafił Michał Kucharczyk.

Z wysokiego C mecz rozpoczęli piłkarze Skaryszewianki. Przez pierwsze 25 minut trzymali zawodników Polonii na własnej połowie. Mimo wysokiego pressingu, sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Najniebezpieczniejszymi były wejście Radosława Dei, którego ubiegł Wojciech Zenka oraz strzał z dystansu Norberta Rdzanka, który minął bramkę.

W 29 minucie z szybką kontrą ruszyli gracze Polonii Iłża, po której udało się wywalczyć rzut rożny. Z kornera dośrodkował Oskar Bawor, a piłkę mocnym strzałem do siatki skierował Emil Kapusta.

Skaryszewianie znów próbowali narzucić pressing, jednak nie dawało to skutku, a wręcz przeciwnie, nadziewało gości na groźne kontry. W bardzo dobrych sytuacjach byli Wojciech Bajor, który strzelił tuż nad poprzeczką, Bartłomiej Książek,którego strzał został zablokowany oraz Oskar Bawor, którego bardzo dobry strzał minął o centymetry róg bramki Grzegorza Trzosa.

Drugą połowę znów goście zaczęli od pressingu, który opłacił im się, bo już 8 minut po wznowieniu gry udało się wyrównać po strzale Michała Kucharczyka.

Z minuty na minutę zespół Skaryszewianki spuszczał z tonu, głównie z powodu zmęczenia. Co wykorzystali gracze Polonii Iłża, którzy stworzyli coraz to groźniejsze kontrataki.

W 63 minucie po doskonałym dograniu Oskara Bawora za linię obrony w sytuacji sam na sam znalazł się Bartłomiej Książek i mocnym strzałem pokonał Grzegorza Trzosa.

Na boisku zrobiło się nerwowo, a nad sytuacją próbował zapanować sędzia Jacek Marus, który podjął próby ratowania sytuacji, jednak podczas tego meczu podjął kilka dyskusyjnych decyzji, którymi nie zjednał sobie sympatii obu drużyn jak i publiczności.

fot. Sędzia Jacek Marus podjął kilka mocno dyskusyjnych decyzji

Kolejny zabójczy kontratak Poloniści przeprowadzili w 85 minucie, idealną piłkę dostał Radosław Cheda, który wydryblował dwóch obrońców Skaryszewianki i mocnym strzałem ustalił wynik meczu. Cheda tuż przed końcem spotkania znów mógł wpisać się na listę strzelców jednak jego mocny strzał obronił Trzos.

Polonia Iłża 3:1 (1:0) Skaryszewianka Skaryszew

1:0 Emil Kapusta 29'
1:1 Michał Kucharczyk 53'
2:1 Bartłomiej Książek 63'