Polonia Iłża 4:0 (1:0) Plon Garbatka-Letnisko

Polonia Iłża 4:0 (1:0) Plon Garbatka-Letnisko

Polonia Iłża wygrała w meczu 4. kolejki Nice Sport 2 Klasy A z Plonem Garbatka-Letnisko 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Łukasz Kłos, Sebastian Kutera, Mateusz Kurek i Jakub Ziomek.

 Poloniści musieli radzić sobie w sobotnie popołudnie bez Marcina Rosłańca, który został zatrzymany przez sprawy prywatne i Piotra Siepetowskiego, który nabawił się urazu na ostatnim treningu. Znacznie gorzej z obecnością było w Plonie, bowiem na mecz dojechało jedynie... 9 zawodników. 

Sytuacja ta miała, jak medal, dwie strony, bowiem z jednej, Plon był mocno osłabiony, z drugiej zaś, nastawił się na silną defensywę i przez długi czas nie przepuszczał ataków gospodarzy. 

Poloniści chyba zbyt entuzjastycznie podeszli do meczu. Iłżanie byli niedokładni, przez co ich akcje były rwane, a wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. 

W 26 minucie w doskonałej sytuacji w polu karnym odnalazł się Mateusz Niewczas, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został uprzedzony przez obrońcę. Wciąż przemóc nie może się Radomir Zięba. 31-letni napastnik Polonii mimo dobrych okazji znów nie zdołał trafić do siatki. 

Dopiero w 32 minucie udało się strzelić bramkę. Dokładnym, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kłos i pokonał Andrzeja Modrzejewskiego

W drugiej połowy defensywa Plonu zaczęła słabnąć, co poskutkowało kolejnymi bramkami. W 48 minucie idealnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Kaczmarczyk, który będąc przed pustą bramką, skiksował i wybił piłkę. Po 4 minutach po kolejnym dośrodkowaniu Sebastian Kutera z 4 metra pokonał bramkarza gości. 

Po kilku minutach doszło do zmian. Trener Wątorski wpuścił na boisko Mateusza Kurka i Jakuba Ziomka. Była to dobra decyzja, bowiem obaj zeszli z boiska z bramką. 

W 71 minucie golkipera przyjezdnych pokonał Mateusz Kurek. Chwilę później podwyższyć mógł Radosław Cheda, jednak będąc oko w oko z Modrzejewskim, kopnął wprost w niego. 

4 minuty później po nieporozumieniu obrońcy i bramkarza Plonu, Jakub Ziomek wbiegł pomiędzy nich i umieścił piłkę w siatce.

Swoją bramkę mógł mieć także Maciej Dusiński, jednak po tym jak bardzo dobrze wszedł w pole karne, fatalnie przestrzelił. Obok brami piłkę skierował także Dawid Pora. Wynik nie powiększył i brzmiał 4:0. 

Na końcu trzeba jednak pochwalić zawodników Plonu Garbatka-Letnisko, którzy pojawili się na meczu. Wykazali się ambicją i jednym celem - przegrać jak najmniej. Udało im się to, dzięki zaangażowaniu defensywy. Drużyna przyjezdnych mogła się nawet pokusić o bramkę honorową, bowiem wyprowadziła dwie groźne kontry. Panowie, szacunek za walkę!

Polonia Iłża 4:0 (1:0) Plon Garbatka-Letnisko

1:0 Łukasz Kłos 32'
2:0 Sebastian Kutera 52'
3:0 Mateusz Kurek 71'
4:0 Jakub Ziomek 76'

Polonia Iłża: 1. Adrian Wołczyński (80, 99. Sebastian Ziomek) - 4. Dawid Pora, 2. Grzegorz Godzisz, 14. Piotr Kolecki, 9. Sebastian Kutera - 17. Łukasz Kaczmarczyk (60, 5. Mateusz Kurek), 7. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał (75, 15. Wiktor Romanowski), 6. Radosław Cheda, 18. Mateusz Niewczas (55, 8. Maciej Dusiński) - 10. Radomir Zięba (55, 16. Jakub Ziomek) 

Na ławce: 1. Sebastian Ziomek - 8. Maciej Dusiński, 5. Mateusz Kurek, 15. Wiktor Romanowski, 16. Jakub Ziomek

Trener: Piotr Wątorski

Plon Garbatka-Letnisko: 12. Andrzej Modrzejewski – 2. Rida Zarzeczny, 22. Artur Gugała, 17. Albert Wolszczak, 3. Artur Czerski – 20. Rafał Pachocki, 8. Sebastian Neska (Kpt), 10. Artur Wolszczak, 9. Krzysztof Fiet

Trener: Artur Gugała

Żółte kartki: Sebastian Kutera - Artur Czerski

Sędziował: Michał Molenda
Widzów: 100

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości