Polonia Iłża 5:1 (1:0) KS Potworów

Fe-no-me-na-lnie! Wreszcie! Po 412 dniach przerwy Polonia triumfuje na swoim boisku! I to nie byle jak, iłżecki zespół pokonuje KS Potworów 5:1! Po dwie bramki zdobyli Michał Kutera i Radomir Zięba, a trafienie z rzutu karnego dołożył Paweł Kopciał.

Trener Łukasz Kłos wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i na mecz z KS-em posłał taką samą jedenastkę jak przed tygodniem w meczu z Centrum Radom. Wciąż do zdrowia powraca Radosław Cheda (choć zasiadł na ławce), nie było zaś rezerwowego bramkarza Konrada Woźniakowskiego

Pierwsze minuty to piłkarskie szachy, żaden zespół nie chciał zaryzykować utraty bramki i miarkował każdy swój ruch. Sprawę zmieniła bramka Michała Kutery z 27 minuty, która rozpoczęła widowisko. Wówczas walczący o utrzymanie KS Potworów ruszył do ataków, jednak nie zdołał strzelić bramki.

Druga połowa również została rozpoczęta golem. Radomir Zięba trafił do siatki potworowian w 50 minucie spotkania. Jednak po chwili odpowiedzieli goście trafieniem Krzysztofa Tyczyńskiego

Do głosu znów doszedł, będący w sobotę w bardzo dobrej dyspozycji, Michał Kutera i pokonał po raz drugi golkipera przyjezdnych.

Końcówka meczu należała do Polonii. W 70 minucie za przewinienie w polu karnym sędzia Łukasz Suwała podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Paweł Kopciał. Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Radomir Zięba, strzelając dwunastą bramkę w sezonie.

Dawno w Iłży nie było tak by na zwycięstwo u siebie czekać 13,5 miesiąca! Na szczęście, wszystko zaczyna wracać do normy i miejmy nadzieję, że zespół Polonii pokaże swój prawdziwy potencjał również w kolejnych meczach.

10 czerwca 2017, 17:00; Iłża
Polonia Iłża - KS Potworów 5:1 (1:0)

1:0 Michał Kutera 27'
2:0 Radomir Zięba 50'
2:1 Krzysztof Tyczyński 55'
3:1 Michał Kutera 65'
4:1 Paweł Kopciał 75' (k)
5:1 Radomir Zięba 80'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 2. Grzegorz Godzisz, 4. Dawid Pora, 7. Łukasz Kłos, 9. Sebastian Kutera - 17. Łukasz Kaczmarczyk, 14. Mateusz Rafalski, 11. Paweł Kopciał (80, 3. Mateusz Kurek), 5. Michał Kutera - 8. Maciej Dusiński (70, 13. Kacper Maciejczak), Radomir Zięba (88, 16. Jakub Ziomek)

Na ławce: 6. Radosław Cheda, 3. Mateusz Kurek, 13. Kacper Maciejczak, 15. Mateusz Niewczas, 18. Konrad Skwarliński, 16. Jakub Ziomek