zamknij reklamę

Polonia - Skaryszewianka | Czas zacząć granie o stawkę!

Polonia - Skaryszewianka | Czas zacząć granie o stawkę!

Meczem I rundy Okręgowego Pucharu Polski Polonia Iłża rozpocznie zmagania sezonu 2017/18. Iłżanie podejmą na własnym boisku Skaryszewiankę Skaryszew.

Polonia jako spadkowicz z ligi okręgowej, nie myśli o tym, że w Klasie A będzie grała dłużej niż jeden sezon. Trzeba to będzie przede wszystkim udowodnić na boisku. Na razie poczyniono kroki kadrowe. Do zespołu Piotra Wątorskiego dołączyli m. in. doświadczony pomocnik z II-ligową przeszłością Marcin Rosłaniec, bramkarz-wychowanek Polonii Adrian Wołczyński oraz obrońcy Piotr Kolecki i Piotr Siepetowski

Odmienne nastroje panują w Skaryszewiance, w której po utrzymaniu w lidze okręgowej, z drużyny odszedł trzon w postaci bramkarza Wojciecha Zenki, obrońcy Łukasza Jopka i pomocników Igora Tworka, Patryka Zięby oraz Karola Stępniewskiego. W ich miejsce sprowadzono byłego piłkarza Polonii Rafała Wojciechowskiego, piłkarza Energii Kozienice Mateusza Sytę oraz juniora Broni Radom Karola Wieczorka. Do pierwszego zespołu dołączono również kilku juniorów z rocznika 2000. Obrońcy iłżeckiego zespołu będą musieli uważać na napastnika Artura Borucińskiego, który bardzo dobrze radził sobie podczas przedsezonowych gier w... Zorzy Kowala.

W przedsezonowych sparingach Skaryszewianka radziła sobie ze zmiennym szczęściem. Najpierw zwyciężyła z B-Klasowym KS Maków 5:1, następnie pokonała przedstawiciela Klasy A Iskrę Gózd 4:3. Porażka przyszła w ostatnim sparingu, w którym skaryszewianie przegrali 0:2.

Dla obu zespołów będzie to mecz-próba przed nowym sezonem ligowym. Trudno przewidzieć jakie jedenastki wyjdą w niedzielę, bowiem od zawsze spotkania pucharowe są traktowane po macoszemu. Kto by jednak nie pojawił się w na boisku, na pewno da z siebie wszystko, bowiem kadra Polonii jest szeroka i o miejsce w jedenastce będzie o wiele trudniej niż w ubiegłym sezonie.

Mecz pucharowy Polonia Iłża - Skaryszewianka Skaryszew odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17:00 na stadionie Polonii Iłża (ul. Podzamcze 47)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości