Polonia - Skaryszewianka | Historia zatoczy koło?

Polonia po feralnej porażce z Iłżanką Kazanów przed tygodniem, musi pokazać się z jeszcze lepszej strony w meczu ze Skaryszewianką Skaryszew. Iłżanie muszą walczyć o każdy centymetr boiska!

Skaryszewianka obecnie zajmuje 12. miejsce w tabeli z 22 punktami, dotychczas zdołała wygrać siedem meczów, jeden zremisować, a pozostałe dwanaście zakończyły się porażką. Skaryszewianie bardzo słabo radzą sobie na wyjazdach, bowiem zdołali wygrać jedynie dwukrotnie oraz odnieśli jedyny remis.

Przez 20 kolejek drużynę ze Skaryszewa prowadził iłżanin Dominik Rokita, szkoleniowiec, który pracował również w Polonii. Przed przerwą świąteczną doszło do zmiany na stanowisku i Rokitę zastąpił Jerzy Wójcik. Nowy trener zespołu ze Skaryszewa może pochwalić się bogatą szkoleniową karierą, pracował w wielu drugo-, trzecio- i czwartoligowych klubach, a także prowadził Chicago Eagles, z którym doszedł do finału Pucharu Ameryki! Nowa "miotła" ma ożywić i poprawić grę skaryszewskiej drużyny i uchronić ją przed spadkiem z okręgówki.

Polonia u siebie nie wygrała od 363 dni, czyli roku bez dwóch dni. Ostatni raz w oficjalnym spotkaniu iłżanie zwyciężyli 24 kwietnia 2016 roku właśnie w pojedynku ze Skaryszewianką Skaryszew. Wówczas padło 3:1 po bramkach Emila Kapusty, Bartłomieja Książka i Radosława Chedy. Czy uda się historii zatoczyć koło? Miejmy taką nadzieję!

Pojedynek z rywalem zza miedzy należy do tych, do których nie trzeba nikogo dodatkowo mobilizować, a jeśli do lokalnych sporów dojdą smaczki w postaci wielu byłych zawodników iłżeckiego klubu, którzy obecnie grają w Skaryszewie, to zapowiada się bardzo ciekawe widowisko!

Mecz Polonia Iłża - Skaryszewianka Skaryszew odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie Polonii Iłża (ul. Podzamcze 47).

Niemalże rok temu Poloniści ostatni raz zwyciężyli na własnym boisku. Na zdjęciu radość Polonistów w meczu ze Skaryszewianką sprzed roku.