Pomocnicy: Podsumowanie sezonu 2014/15

Wędrujemy po podsumowywanych formacjach i dziś dochodzimy do pomocników. Który z nich spisał się najlepiej w sezonie 2014/15?

W sezonie 2014/15 najbardziej eksploatowanym pomocnikiem Polonii Iłża w lidze okręgowej był Igor Tworek. Były gracz Centrum Radom rozegrał w zakończonym sezonie 30 spotkań i zaliczył 2502 minuty gry. Za nim uplasowali się m. in. najlepszy strzelec Karol Stępniewski z 2466 minutami na koncie oraz kapitan drużyny Wojciech Bajor (2405 minut spędzonych na boisku)

Gracze wiodący w klasyfikacji rozegranych spotkań przewodzą również w podsumowaniu dorobku strzeleckiego. Karol Stępniewski w sezonie 2014/15 we wszystkich rozgrywkach zanotował aż 23 trafienia! To imponujący wynik jak na typowego pomocnika. W klubowej klasyfikacji bramkowej na drugim miejscu Wojciech Bajor (10 bramek). Strzelił on kilka pięknych i jakże ważnych bramek np. w jesiennym meczu z LKS-em Promna w 90 minucie na 2:1. Kolejne miejsce zajmują ex equo Radosław Cheda i Damian Kozera (po 6 bramek).

Defensywni pomocnicy bezapelacyjnie królowali w kategorii graczy karanych kartkami. Pierwsze dwa miejsca w tej sekcji podsumowania zajęli bowiem Wojciech Bajor i Igor Tworek.

Bajor oglądał żółty kartonik w tym sezonie czterokrotnie, natomiast Tworek trzykrotnie (2 razy w jednym meczu).

Tak prezentuje się sezon 2014/15 pomocników Polonii Iłża. W nawiasach liczby rozdzielone na rozgrywki ligowe i okręgowy Puchar Polski: