Powiślanka Lipsko 3:1 (1:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża przegrała w meczu 18. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z Powiślanką Lipsko 1:3. Jedyną bramkę dla iłżan strzelił Paweł Kopciał z rzutu karnego.

Mecz idealnie rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 5 minucie po niezrozumieniu się piłkarzy Polonii. Bartłomiej Binięda przelobował wychodzącego z bramki Sebastiana Ziomka.

Lipszczanie nie poprzestali w ofensywie i w pierwszej połowie mogli podwyższyć dwukrotnie wynik. Najbliżej byli Jakub Sulima oraz Wojciech Bajor po rzucie wolnym. W obu sytuacjach z dobrej strony pokazał się Ziomek

Poloniści mogli odpowiedzieć jedynie strzałem Sebastiana Kutery z ponad 20 metrów, który zatrzymał się na spojeniu bramki Adriana Wołczyńskiego.

Bardzo podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się druga odsłona spotkania. W 48 minucie niepilnowany w polu karnym Jakub Sulima otrzymał bardzo dobre podanie i skierował piłkę do siatki.

Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać. W 50 minucie wspaniałym strzałem z ponad 20 metrów popisał się były zawodnik Radomiaka Jakub Cieciura.

Wówczas do głosu zaczęli dochodzić Poloniści. W 80 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Paweł Kopciał.

W 85 minucie urazu uda doznał Sebastian Ziomek i musiał zostać zmieniony. Dla rezerwowego Konrada Woźniakowskiego był to debiut w lidze okręgowej.

W ostatnich minutach Poloniści byli bliscy strzelenie bramki kontaktowej. Najpierw Grzegorz Godzisz strzelił głową obok słupka, a następnie w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam przestrzelił Mateusz Niewczas

1:0 Bartłomiej Binięda 5'
2:0 Jakub Sulima 48'
3:0 Jakub Cieciura 50'
3:1 Paweł Kopciał 80' (k)

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek (84, 12. Konrad Woźniakowski) - 2. Grzegorz Godzisz, 6. Radosław Cheda, 7. Łukasz Kłos, 9. Sebastian Kutera - 17. Łukasz Kaczmarczyk, 14. Mateusz Rafalski (75, 16. Mateusz Kania), 13. Kacper Maciejczak, 11. Paweł Kopciał (82, 8. Maciej Dusiński), 5. Michał Kutera - 10. Radomir Zięba (86, 15. Mateusz Niewczas)

Na ławce: 12. Konrad Woźniakowski - 8. Maciej Dusiński, 16. Mateusz Kania, 18. Mateusz Kurek, 15. Mateusz Niewczas, 4. Dawid Pora, 3. Wiktor Romanowski

Trener: Adrian Sobczyński

Powiślanka Lipsko: 33. Adrian Wołczyński - Mateusz Dryka (65, Łukasz Woźniak), Karol Zięba, Paweł Bzikot, Daniel Kwiatkowski (72, Dawid Nowak) - Michał Ciepliński (68, Michał Gajos), Wojciech Bajor, Jakub Cieciura - Jakub Sulima, Dawid Blin, Bartłomiej Binięda (58, Jakub Szwaja)