Sparing | Polonia Iłża 3:3 (2:1) Zamłynie Radom

W trzecim sparingu przed rundą wiosenną drużyna Polonii Iłża zremisowała z liderem A-Klasy Zamłyniem Radom. Na trzy bramki iłżeckiego zespołu złożyło się 2 trafienia Bartłomieja Książka i gol samobójczy.

W pierwszej połowie Poloniści zyskali wysoką przewagę, prowadzili już 2:0, a mogli znacznie wyżej, bo idealnych sytuacji nie wykorzystali Cezary Czpak i Norbert Rdzanek, a rzut karny przestrzelił Patryk Zięba. Przed przerwą radomianie strzelili bramkę kontaktową.

W drugiej połowie na boisku pojawili się młodsi, mniej doświadczeni zawodnicy, co z powodzeniem wykorzystali gracze Zamłynia i trafili do siatki Polonii dwukrotnie. Iłżecki zespół odpowiedział jedną bramką, choć mógł strzelić znacznie więcej, jednak znów zawiodła skuteczność.

- Zagraliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie sytuacje i przeważaliśmy. Zabrakło jedynie skuteczności pod bramką rywala - mówi Dominik Rokita, trener iłżeckich piłkarzy.

Trzeba również zaznaczyć, że zabrakło trzech podstawowych piłkarzy Polonii - Radosława Chedy, Wojciech Bajora, których zatrzymały sprawy prywatne i Damiana Derlety, którego kontuzja wykluczyła na około 3 tygodnie.

W piątkowym sparingu pojawiło się dwóch kolejnych zawodników testowanych, młodych piłkarzy Broni Radom. Ich sytuacja w iłżeckim klubie wyjaśni się po kolejnych meczach sparingowych.

Polonia Iłża 3:3 (2:1) Zamłynie Radom

Bramki: Bartłomiej Książek x2, samobójcza - Paweł Chudziński, Łukasz Ławrecki, Patryk Łyżwiński

Polonia: Wojciech Zenka (46' Adrian Wołczyński) - zawodnik testowany (46' Grzegorz Godzisz), Łukasz Jopek, Marcin Wiatrak (46' Emil Kapusta), Norbert Rdzanek (46' Jakub Jabłoński) - Wojciech Nowocień, Igor Tworek, Cezary Czpak, Patryk Zięba (46' zawodnik testowany), Oskar Bawor - Bartłomiej Książek