Sparing | Polonia Iłża 4:2 (0:0) Zwolenianka Zwoleń

Poloniści zwyciężyli w czwartym sparingu przed rundą jesienną sezonu 2015/16. Pokonali spadkowicza z IV ligi Zwoleniankę Zwoleń 4:2. Bramki dla iłżeckiego zespołu zdobyli Łukasz Kłos, Łukasz Kaczmarczyk, Michał Łęcki i Wojciech Bajor.

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia sędziów spotkania. Gdy już mecz się rozpoczął kibice nie mieli czego oglądać. Większość pierwszej połowy to tzw. piłkarskie szachy, mimo tego, że oba zespoły rozpoczęły w najmocniejszym zestawieniu. Sytuacje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszymi okazjami do objęcia prowadzenia przez Polonię były m. in. rzut wolny Wojciecha Bajora oraz akcja Radosława Chedy, w której został brutalnie zatrzymany przez obrońcę Zwolenianki.

Druga połowa, którą Polonia rozpoczęła w niemal całkowicie zmienionym składzie rozpoczęła się idealnie dla iłżeckiego zespołu. Z ponad 20 metrów do bramki strzeżonej przez Pepe Amadou Samb'a trafił 37-letni Łukasz Kłos. Iłżanie poszli za ciosem i po 3 minutach senegalski bramkarz Zwolenianki znów skapitulował po strzale Łukasza Kaczmarczyka. W kolejnych minutach kolejną bramkę z kategorii "stadiony świata" mógł ustrzelić Łukasz Kłos, jednak tylko ostemplował poprzeczkę. Chwilę potem w bardzo dobrej sytuacji przestrzelił Łukasz Kaczmarczyk.

W 58 minucie po bardzo ładnym kontrataku Radosław Cheda podał na lewą stronę do Michała Łęckiego, który wykończył akcję i lewą nogą pokonał bramkarza ekipy ze Zwolenia.

Przy wyniku 3:0 gra Polonistów lekko się rozluźniła i oddali oni część pola graczom przyjezdnym. Wówczas po dobrej akcji Zwolenianki gola strzelił Mateusz Ogonowski.

W 73 minucie po faulu na Michale Łęckim sędzia główny podyktował rzut wolny dla Polonii. Do piłki podszedł Wojciech Bajor i w swoim stylu z łatwością pokonał zwoleńskiego bramkarza.

W ostatnich minutach meczu zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje okazje. Po jednym ze strzałów zawodnika Zwolenianki bardzo dobrą interwencją popisał się testowany przez Polonię bramkarz.

Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem po słabej grze defensorów Polonii testowany zawodnik zwoleńskiego zespołu pokonał strzałem obok słupka testowanego młodego bramkarza Polonii.

1:0 Łukasz Kłos 48'
2:0 Łukasz Kaczmarczyk 50'
3:0 Michał Łęcki 58'
3:1 Mateusz Ogonowski 67'
4:1 Wojciech Bajor 75'
4:2 zawodnik testowany 88'

Polonia Iłża: Maciej Kolecki (60' zawodnik testowany) - Grzegorz Godzisz (46' Sebastian Kutera), Marcin Wiatrak (46' Łukasz Kłos), zawodnik testowany, zawodnik testowany - Igor Tworek (46' Paweł Kopciał) , Wojciech Bajor - Michał Łęcki (46' zawodnik testowany), Patryk Zięba (46' Łukasz Kaczmarczyk), Oskar Bawor (30' Jakub Miałkowski) - Radosław Cheda

Na ławce: zawodnik testowany (bramkarz), Sebastian Kutera, Łukasz Kłos, Paweł Kopciał, zawodnik testowany, Łukasz Kaczmarczyk, Jakub Miałkowski

Trener: Dominik Rokita