Sparing | Polonia Iłża 5:2 (2:2) KS Warka

Polonia Iłża w drugim sparingu przed rundą wiosenną pokonała czwartoligowy KS Warka aż 5:2! Bramki dla Polonii strzelili Emil Kapusta, Oskar Bawor, Cezary Czpak oraz dwie Bartłomiej Książek.

Wyrównany pojedynek w pierwszej oraz znaczna dominacja w drugiej połowie - tak objawił nam się sobotni sparing Polonii z KS-em Warka.

W pierwszej połowie na bramki Emila Kapusty i Bartłomieja Książka odpowiedział dwukrotnie Daniel Ciupiński z rzutu wolnego i karnego.

W drugiej połowie Polonia osiągnęła znaczną dominację. Do bramki rywali trafił po raz drugi Bartłomiej Książek oraz Oskar Bawor i Cezary Czpak, który bramką okrasił swoje 34. urodziny. 5:2 był najniższym wymiarem kary, ponieważ iłżecki zespół nie wykorzystał znakomitych szans na podwyższenie wyniku.

W iłżeckim zespole pojawiło się trzech zawodników testowanych. Pierwszym z nich był Wojciech Nowocień - zawodnik, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy trzecioligowej Energii Kozienice. Polonia testuje też innego trzecioligowca - Cezarego Czpaka - byłego zawodnika ŁKS-u, Górnika Łęczna, Radomiaka Radom, Stali Stalowa Wola, który ostatniej jesieni grał w trzecioligowym Oskarze Przysucha.

W sobotnim sparingu kontuzji nabawił się młody obrońca Damian Derleta, wkrótce wyjaśni się jak długo będzie musiał pauzować. Nie jest to jedyna kontuzja po sobotnim spotkaniu, bowiem z boiska z obtłuczoną kostką zszedł Łukasz Jopek.

Polonia Iłża 5:2 (2:2) KS Warka

Bramki: Emil Kapusta, Bartłomiej Książek x2, Oskar Bawor, Cezary Czpak - Daniel Ciupiński x2

Polonia: Wojciech Zenka (46' Adrian Wołczyński) - Jakub Jabłoński (46' Grzegorz Godzisz), Łukasz Jopek, Emil Kapusta (46' Marcin Wiatrak), Norbert Rdzanek (46' Damian Deleta) - Patryk Zięba, Wojciech Bajor (46' Igor Tworek), Radosław Cheda, Cezary Czpak, Wojciech Nowocień (46' zawodnik testowany) - Bartłomiej Książek (46' Oskar Bawor)