Sparing | Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (1:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża przegrała w ostatnim sparingu z Szydłowianką Szydłowiec 2:3. Pierwsza bramka była trafieniem samobójczym, druga zaś padła łupem Pawła Kopciała.

Po dzisiejszym sparingu wyjaśniło się część spraw kadrowych. W Polonii pozostaną: bramkarz Adrian Wołczyński, wychowanek iłżeckiego klubu,który ostatni sezon spędził w Powiślance Lipsko, Marcin Rosłaniec, były piłkarz II-ligowego Radomiaka, który ostatnio pozostawał bez klubu oraz Piotr Kolecki, rosły, środkowy obrońca ze Strażaka Wielogóra. Testowanych w Iłży jest jeszcze trzech, ale ich przyszłość rozstrzygnie się do końca tygodnia. W rundzie jesiennej nie zobaczymy Kacpra Maciejczaka Konrada Woźniakowskiego, którzy już wcześniej nie zgłosili chęci gry, ten pierwszy najpewniej będzie występował w Kamiennej Brody. Możliwe też, że zespół opuszczą Konrad Skwarliński Mateusz Rafalski. Ten drugi otrzymał ofertę z Orlicza Suchedniów.

Do Szydłowca iłżanie pojechali w nie do końca pełnym składzie, bowiem zabrakło Łukasza Kłosa i Sebastiana Ziomka, których zatrzymały sprawy prywatne.

Sam mecz w wykonaniu Polonii mógł się podobać. Gdyby podopieczni Piotra Wątorskiego ustrzegli się prostych błędów, mogli ten mecz wygrać. W pierwszej połowie kilku doskonałych sytuacji nie wykorzystał Radomir Zięba, co zemściło się w 35 minucie. Po jednej z interwencji bramkarz Adrian Wołczyński upadł na ziemię, a obrońcy Polonii zamiast oddalić zagrożenie, wybili piłkę wprost pod nogi Jakuba Kumocha, który wbił piłkę do niestrzeżonej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Polonii, bowiem po dośrodkowaniu testowanego zawodnika, jeden z obrońców Szydłowianki wbił piłkę do własnej bramki. Za chwilę było już 2:1, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję zamknął Paweł Kopciał.

Iłżanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem po faulu w polu karnym testowanego prawego obrońcy, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Mosiołek. W 76 minucie błąd w dograniu Adriana Wołczyńskiego do Grzegorza Godzisza wykorzystał ponownie Mosiołek, ustalając wynik spotkania w sytuacji sam na sam

Sparing |Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (1:0) Polonia Iłża

1:0 Jakub Kumoch 35'
1:1 samobójcza 52'
1:2 Paweł Kopciał 56'
2:2 Kamil Mosiołek 62' (k)
3:2 Kamil Mosiołek 76'

Polonia Iłża: 33. Adrian Wołczyński - 2. Grzegorz Godzisz, 15. Piotr Kolecki, 6. Radosław Cheda, 9. Sebastian Kutera (60, 3. Wiktor Romanowski) - 17. Łukasz Kaczmarczyk (46, 7. testowany I), 11. Paweł Kopciał (60, 18. Jakub Baran), 4. Dawid Pora (46, 5. testowany II) , 13. Marcin Rosłaniec (75, 11. Paweł Kopciał), 14. Mateusz Niewczas (46, 8. Maciej Dusiński) - 10. Radomir Zięba (46, 16. Jakub Ziomek)

Na ławce: 18. Jakub Baran, 8. Maciej Dusiński, 5. testowany II, 7. testowany I, 3. Wiktor Romanowski, 16. Jakub Ziomek

Trener: Piotr Wątorski

Szydłowianka Szydłowiec: Furman - Chwaliński, Grymuła, Wiatrak, Różański - Zieliński, Siwak, Karpeta, Mosiołek, Kumoch - Bilski oraz Czyż, Sadza, Bartos