Stykovia Cup 2013: Iłżecka Polonia na 3 miejscu!

130 piłkarzy z rocznika 2001 i młodszych wzięło udział w turnieju piłki nożnej Stykovia Cup 2013, który odbył się 16 listopada br. w hali Publicznego Gimnazjum K. K. Baczyńskiego w Krynkach. Patronat nad imprezą sprawował wójt gminy Brody, Andrzej Przygoda.

Na rozpoczęciu turnieju obecny był też Stanisław Wrona prezes stowarzyszenia Stykovia Styków oraz radny ze Stykowa. Turniej stał na wysokim poziomie. Do Krynek przyjechały dobre zespoły - w tym reprezentacja województwa świętokrzyskiego w piłce nożnej. Młodym zawodnikom Stykovii trochę brakło szczęścia. W ostatnim meczu grupowym ze Strażakiem Bidziny mieli porażkę 0-1. W ten sposób, do zagrania pozostał im mecz o siódme miejsce, który zdecydowanie wygrali 5-0 z Basztą Rytwiany. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybranym przez trenerów, został był Jakub Nowak ze Stykovii - uczeń szkoły Podstawowej w Krynkach. Królem Strzelców w turnieju został Michał Mendala z Trójki Sandomierz. Statuetkę dla najlepszego bramkarza przyznano Olefowi Reimusowi z Alitu Ożarów. Funkcję głównego sędziego pełnił Piotr Kosiela.Końcowa klasyfikacja zespołów:

1 ALIT OŻARÓW

2 TRÓJKA SANDOMIERZ

3 POLONIA IŁŻA

4 ORZEŁ WIERZBICA

5 KADRA WOJEWÓDZTWA ŚWIETOKRZYSKIEGO

6 STRAŻAK BIDZINY

7 STYKOVIA STYKÓW

8 BASZTA RYTWIANY

Organizator turnieju - stowarzyszenie „Stykovia" Styków nie pobierał wpisowego od zespołów. Dla młodych piłkarzy przewidziany był poczęstunek. Turniej został przeprowadzony z dotacji ze Starostwa Powiatowego w Starachowicach.