U-16 | Polonia Iłża 3:2 (1:0) Jastrząb Głowaczów

W niedzielne popołudnie pierwsze trzy punkty w nowym sezonie zdobyli juniorzy Polonii Iłża. Pokonali oni u siebie beniaminka rozgrywek - Jastrzębia Głowaczów.

Pierwsza połowa odbyła się pod znakiem ogromnej przewagi ekipy z Iłży. Poloniści mieli wiele sytuacji do strzelenia bramki, wykorzystali jedną i po strzale Tomasza Szota prowadzili 1:0.

W drugiej połowie też przeważali piłkarze z Iłży, ale dawali się nadziać na kontry głowaczowskich piłkarzy. Tuż po przerwie było już 2:0, a strzelcem drugiej bramki dla Polonii był Patryk Tusiński.

Rywale zdążyli wyrównać i w 70 minucie było 2:2.

Biało-zieloni wzięli się do pracy i wyszli z kilkoma dobrymi akcjami. Jedną z nich wykończył Mateusz Ruszkowski ustalając wynik meczu.

1:0 Tomasz Szot 10'
2:0 Patryk Tusiński 46'
2:1 Dominik Strzelczyk 50'
2:2 Patryk Bolek 70'
3:2 Mateusz Ruszkowski 75'

Polonia: 1. Sebastian Ziomek - 13. Mateusz Kutera, 4. Wiktor Romanowski, 9. Jakub Lisek,  15. Maciej Sałek - 11. Jan Bartos (50' Jakub Ziomek), 8. Maciej Dusiński, 17. Mateusz Ruszkowski, 2. Jakub Strużyna - 7. Patryk Tusiński, 10. Tomasz Szot

Rezerwowi: 5. Kacper Foremniak, 14. Kacper Stachowicz, 6. Jakub Ziomek

Trener: Emanuel Chudyba