U-17 | Polonia Iłża 1:3 (1:1) Mazur Karczew

Polonia Iłża przegrała w meczu 6. kolejki Mazowieckiej I Ligi Juniorów Młodszych U-17 z Mazurem Karczew 1:3. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Patryk Tusiński.

Mecz zaczął się dla Polonistów bardzo słabo. Już w 8. minucie meczu Dominik Staluszka po ominięciu obrony Polonii wpadł w pole karne i strzelił bramkę. Interwencji Sebastianowi Ziomkowi nie ułatwiła murawa, ponieważ piłka odbiła się od kępki trawy i wpadła do siatki.

Z kolejnymi minutami rosła przewaga Polonistów. W dobrych sytuacjach przestrzelił Tomasz Szot i Jakub Ziomek. W 25 minucie po błędzie bramkarza przyjezdnych w cudownej sytuacji znalazła się para napastników Polonii. Patryk Tusiński podał do Tomasza Szota, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki Krzysztofa Głaska.

Co nie udało się w 25 minucie, udało się zrobić w 29 minucie. Tomasz Szot podał przed bramką do wbiegającego Patryka Tusińskiego, który pokonał bramkarza Mazura i ustalił remisowy wynik do przerwy.

Druga połowa zaczęła się równie pechowo jak pierwsza. Po błędzie Błażeja Rutkowskiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Dominik Staluszka i znów pokonał Sebastiana Ziomka.

Iłżanie byli bliscy wyrównania, a najbliżej wyrównującej bramki było po strzale głową Patryka Tusińskiego i uderzeniu z dystansu Macieja Dusińskiego

W 70 minucie powinno być 2:2, po dośrodkowaniu Tomasza Tuźnika z rzutu rożnego, Patryk Tusiński skierował piłkę głową w słupek.

3 minuty później z iłżan całkowicie zeszło powietrze. Dominik Staluszka strzałem z ponad 25 metrów wykorzystał złe ustawienie w bramce Sebastiana Ziomka i skompletował hat-tricka.

Szkoda straconych punktów, ponieważ było to spotkanie z gatunku tych, w których wszystko mogło się zdarzyć i równie dobrze punkty mogły zostać w Iłży lub mogło dojść do ich podziału, bo z przebiegu spotkania iłżecki zespół wcale nie wydawał się gorszy.