Zawisza Sienno 1:3 (1:1) Polonia Iłża

W hicie 18. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia pokonała na boisku w Siennie miejscowego Zawiszę!

Na pierwszą bramkę na stadionie w Siennie musieliśmy stosunkowo długo czekać, aż do 37 minuty, kiedy do bramki rywali trafił obrońca - Łukasz Jopek. Na odpowiedź ze strony gospodarzy nie musieliśmy długo czekać i po około 60 sekundach piłkę w bramce Mariusza Witaszka umieścił powracający snajper Zawiszy - Tomasz Wójcik.

Iłżanie przeważali w kolejnych minutach, ale nie strzelili bramki i do przerwy w Siennie był remis 1:1.

Od początku drugiej połowy Poloniści przycisnęli Zawiszaków co dało efekt w 51 minucie - bramką Patryka Zięby. Kolejne minuty to wiele szans na podwyższenie, ale defensorzy zespołu z Sienna zdeterminowali się i bronili się efektywnie.

W 70 minucie do bramki do bramki Grzegorza Wójcika trafił jego dawny kolega z boiska - Wojciech Bajor. Był to jego ósmy gol dla Polonii w tym sezonie.

Goście z Iłży już nie podwyższyli, choć szans mieli naprawdę dużo. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Biało-Zielonych

0:1 Łukasz Jopek 37'
1:1 Tomasz Wójcik 38'
1:2 Patryk Zięba 51'
1:3 Wojciech Bajor 70'

Polonia: 81. Mariusz Witaszek - 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 2. Grzegorz Godzisz, 6. Radosław Cheda (70' Łukasz Kaczmarczyk), 4. Igor Tworek, 8. Wojciech Bajor, 16 Damian Szewczyk (70' Michał Łęcki), 17. Patryk Zięba (80' Damian Kozera), 9. Oskar Bawor (80' Paweł Kopciał), 10. Karol Stępniewski.

Rezerwowi: 18. Łukasz Kaczmarczyk, 11. Paweł Kopciał, 17. Damian Kozera, 1. Daniel Kozieł, 14. Michał Łęcki, 13. Mateusz Paliwoda

Trener: Dominik Rokita

Zawisza: G. Wójcik - Dudek, Kamiński, Mroczkowski, Tusiński, Strąk, M. Wójcik (80 Młynek), Kubiak (68 Sitek), Pucułek (46 Czaja), S. Klaus, T. Wójcik.

Trener: Krzysztof Sieczka

Żółte kartki: Konrad Pucułek 18', Tomasz Wójcik 40', Marcin Dudek 41', Grzegorz Wójcik 63'  -  Igor Tworek 80'