Zawisza Sienno 2:6 (0:2) Polonia Iłża

Cheda of the match - tak można skwitować niedzielne spotkanie pomiędzy Polonią Iłża, a Zawiszą Sienno. To właśnie Radosław Cheda - autor 5 bramek dla Polonii był bohaterem pojedynku w Siennie.

Ciepło, dobre boisko, wielu kibiców - idealne warunki do gry w piłkę nożną. I takie właśnie panowały w niedzielne popołudnie w Siennie. Sprzyjały one jednak bardziej Polonistom, którzy rozbili siennieńskiego Zawiszę aż 6:2!

Już w 10 minucie Polonia mogła wyjść na prowadzenie, jednak po idealnym zagraniu Patryka Zięby z głębi pola do Bartłomieja Książka, strzał tego drugiego minął bramkę Oździńskiego o centymetry.

10 minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Radosław Cheda i po niefortunnym wyjściu bramkarza Zawiszy, skierował piłkę do pustej bramki.

Już po kilku minutach wynik mógłby być wyższy, jednak idealnych sytuacji nie wykorzystali Bartłomiej Książek, który strzelił tuż nad poprzeczką i Oskar Bawor, który trafił strzałem z woleja w poprzeczkę.

W 37. minucie spotkania sfaulowany przed polem karnym został Wojciech Bajor, sędzia jednak zastosował przywilej korzyści, który skrzętnie wykorzystał Patryk Zięba strzelając z około 20 metrów. Piłka przeleciała przez dziurę w obronie i trafiła do siatki obok zdezorientowanego Dawida Oździńskiego.

Tuż przed przerwą bliscy kontaktowej bramki byli gospodarze, jednak dwukrotnie fatalnie przestrzelił kapitan Sebastian Klaus.

Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków Polonistów. Kolejną sytuację w niedzielę zmarnował Bartłomiej Książek, który strzelił wprost w bramkarza Zawiszy. Zmarnowane kolejne sytuacje Damiana Derlety i Oskara Bawora nie zemściły się, bowiem w 56 minucie do bramki Zawiszy trafił po szybkiej akcji Radosław Cheda, Przez kolejne 6 minut padły dwie kolejne bramki Chedy. Najprawdopodobniej był to najszybciej strzelony hat-trick w historii Polonii! BRAWO!

Przy wyniku 5:0 Poloniści poczuli się zbyt pewnie, co poskutkowało odważnym wejściem Tomasza Wójcika w pole karne i czternastej bramki tego zawodnika w obecnym sezonie. Chwilę potem gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej bramki. I to jakiej! Sebastian Klaus otrzymał piłkę na około 30 metrze i huknął pod poprzeczkę pozbawiając szans Wojciecha Zenkę na jakąkolwiek obronę!

Piłkarze z Sienna nabrali wiatru w żagle i zaczęli przeć na bramkę Polonii i wynik spotkania wciąż nie musiał być przesądzony, jednak dobrymi interwencjami popisywał się Wojciech Zenka.

W końcowych minutach do ofensywy znów przeszli goście. W 80 minucie bramkę przy znacznej pomocy obrońcy Zawiszy Michała Sado zdobył, a jakże! - Radosław Cheda!

Po piątej bramce zszedł z boiska przy owacji na stojąco ze strony iłżeckich kibiców zebranych na siennieńskim stadionie.

W ostatnich minutach w ofensywie rezerwowi zawodnicy prowadzili nieco szarpaną grę, jednak wciąż tworzyli oni sytuacje podbramkowe. Najbliżej gola byli Jakub Jabłoński i Łukasz Kaczmarczyk.

17 kwietnia, 15:00; Sienno

0:1 Radosław Cheda 20'
0:2 Patryk Zięba 37'
0:3 Radosław Cheda 56'
0:4 Radosław Cheda 58'
0:5 Radosław Cheda 60'
1:5 Tomasz Wójcik 70'
2:5 Sebastian Klaus 72'
2:6 Radosław Cheda 80'

Polonia: 23. Wojciech Zenka - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 16. Damian Derleta - 8. Wojciech Bajor, 10. Igor Tworek - 6. Radosław Cheda (82, 18. Przemysław Lasota), 7. Patryk Zięba (65, 15. Łukasz Kaczmarczyk), 9. Oskar Bawor (85, 14. Jakub Jabłoński) - 13. Bartłomiej Książek (70, 11. Paweł Kopciał)

Na ławce: 14. Jakub Jabłoński, 15. Łukasz Kaczmarczyk, 17. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał, 18. Przemysław Lasota

Trener: Marcin Wiatrak

Zawisza: 1. Dawid Oździński - 5. Sylwester Traczyński (52, 8. Michał Sado), 14. Jakub Mroczkowski (46, 11. Artur Rożek), 3. Łukasz Sałata, 13. Sebastian Tusiński - 18. Sebastian Kutera (60, Piotr Czaja), 2. Piotr Sitek (80, 15. Przemysław Młynek), 20. Adrian Strąk, 9. Michał Kutera, 7. Sebastian Klaus - 10. Tomasz Wójcik

Na ławce: 12. Jakub Potrząsaj - 17. Piotr Czaja, 16. Kamil Kubiak, 15. Przemysław Młynek, 11. Artur Rożek, 8. Michał Sado