Zwycięstwo z Wulkanem. Polonia pierwszym liderem

Polonia zwyciężyła 5:2 w pierwszym ligowym meczu w sezonie 2014/15. Pokonała u siebie Wulkana Zakrzew. Hat-trickiem popisał się Karol Stępniewski.

Jednak przez cały mecz nie było tak kolorowo. Pierwsza polowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Jednak to zakrzewski klub popisał się celnością i w 38 minucie mogli cieszyć się z pierwszej bramki po trafieniu Przemysława Wojciechowskiego. 3 minuty później było już 2:0 dla przyjezdnych po strzale Mateusza Kleczaja.

Męska rozmowa w szatni w czasie przerwy dała efekt w drugiej połowie. Już w 50 minucie do bramki rywali trafił Wojciech Bajor. Po 3 minutach był już remis po strzale Karola Stępniewskiego. Na prowadzenie iłżecki zespół wyprowadził drugim trafieniem Karol Stępniewski w 65 minucie. Na 4:2 podwyższył Radosław Cheda w 71 minucie. W 86 minucie natomiast hat-tricka dopełnił Karol Stępniewski. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

IKS Polonia Iłża 5:2 (0:2) GKS Wulkan Zakrzew
0:1 Przemysław Wojciechowski 38'
0:2 Mateusz Kleczaj 41'
1:2 Wojciech Bajor 50'
2:2 Karol Stępniewski 53'
3:2 Karol Stępniewski 65'
4:2 Radosław Cheda 71'
5:2 Karol Stępniewski

Polonia: Mariusz Witaszek - Grzegorz Godzisz, Łukasz Jopek, Łukasz Kaczmarczyk (75' Michał Szmit), Emil Kapusta - Oskar Bawor (89' Przemysław Lasota), Patryk Zięba (65' Igor Tworek), Damian Żurowski (62' Paweł Kopciał) - Radosław Cheda

Wulkan: Głogowski – Bielawski, Senator, Płaskociński, Wójcik, Kleczaj, Towarek, Łęcki (30 Stachura), Gębczyk (80 Cielecki), Wojciechowski, Skóra.