Energia II Kozienice 0:1 (0:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża w meczu 3. kolejki Nice Sport 2 Klasy A pokonała rezerwy Energii Kozienice. Jedyną bramkę w meczu strzelił Mateusz Niewczas.

Znów Polonia nie mogła zagrać w optymalnym składzie. Z różnych względów zabrakło Łukasza Kłosa i Grzegorza Godzisza. Z drugiej strony wreszcie zadebiutował Piotr Kolecki i patrząc na liczbę straconych bramek, był to udany pierwszy mecz.

W pierwszej połowie obie drużyny miały sytuacje do strzelenia bramki. Dwie idealne sytuacje zmarnował Radomir Zięba, który najpierw po podaniu Łukasza Kaczmarczyka strzelił w bramkarza, a po kilku minutach po błędzie defensywy gospodarzy, przegrał rywalizację sam na sam z golkiperem Energii. Swoją sytuację miał również Paweł Kopciał po doskonałym dograniu Radosława Chedy, jednak jego strzał minął poprzeczkę bramki o centymetry.

Gracze Energii również mieli swoje sytuacje. Najgroźniejsi byli po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich piłka wylądowała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Adriana Wołczyńskiego

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla iłżan. W 52 minucie padła jedyna bramka w meczu. Paweł Kopciał zagrał do Marcina Rosłańca, ten będąc sam na sam z bramkarzem nie strzelał, a podał przed bramkę, gdzie do bezpańskiej piłki dopadł wbiegający Mateusz Niewczas i umieścił ją w siatce.

Iłżanie mogli podwyższyć, jednak ze strzałami z daleka m. in. Pawła Kopciała bramkarz rezerw Energii sobie poradził. Z czasem do słowa zaczęli dochodzić kozieniczanie. Bardzo dobre strzały Piotra Czerwińskiego i groźne rzuty rożne doskonale wybronił Adrian Wołczyński i po raz pierwszy od dłuższego czasu Polonia mogła cieszyć się ze spotkania na zero z tyłu.

Energia II Kozienice 0:1 (0:0) Polonia Iłża

0:1 Mateusz Niewczas 52'

Polonia Iłża: 1. Adrian Wołczyński - 4. Dawid Pora, 19. Piotr Siepetowski, 2. Piotr Kolecki, 9. Sebastian Kutera - 17. Łukasz Kaczmarczyk (80, 5. Mateusz Kurek), 14. Marcin Rosłaniec, 6. Radosław Cheda, 11. Paweł Kopciał, 18. Mateusz Niewczas (65, 8. Maciej Dusiński) - 10. Radomir Zięba (70, 16. Jakub Ziomek)

Na ławce: 99. Sebastian Ziomek - 13. Rafał Dąbrowski, 8. Maciej Dusiński, 5. Mateusz Kurek, 16. Jakub Ziomek