Piotr Wątorski trenerem Polonii Iłża

Zarząd Polonii Iłża podjął decyzję o powierzeniu pierwszego zespołu w ręce Piotra Wątorskiego. Szkoleniowiec rozpocznie przygotowania z iłżeckim zespołem 10 lipca.

Piotr Wątorski jest wychowankiem Radomiaka Radom. W piłkarskiej karierze występował właśnie w radomskim klubie, a także w Szydłowiance Szydłowiec, Sokole Przytyk, Wulkanie Zakrzew i Polonii Iłża. 41-letni trener może pochwalić się bogatym doświadczeniem szkoleniowym. Prowadził m. in. pierwszy i drugi zespół Radomiaka Radom, Akcję Jastrzębia, dwukrotnie Polonię Iłża. Był również asystentem pierwszych trenerów Radomiaka na II i III-ligowym szczeblu.

fot. Piotr Wątorski przed rokiem podczas sparingu LKS Promna - Polonia Iłża (5:2).

Zarząd stawia jasny cel przed szkoleniowcem, a będzie to awans i powrót do ligi okręgowej. Piotr Wątorski może powtórzyć sukces z 2013 roku, kiedy awansował do okręgówki z Radomiakiem II Radom.

Będzie to trzecie podejście Wątorskiego do Polonii. Pierwszy raz prowadził ją w sezonie 2005/2006 roku, kiedy wywalczył utrzymanie w lidze okręgowej. Kolejny epizod w iłżeckim klubie zaliczył przed rokiem, gdzie jednak po dwóch miesiącach postanowił pożegnać się z zespołem. Liczymy, że sprawdzi się przysłowie "do trzech razy sztuka" i przy trzecim podejściu trener poprowadzi zespół z Iłży do historycznych sukcesów.