Polonia - Gracja | Pokazać się z jak najlepszej strony

Polonia - Gracja | Pokazać się z jak najlepszej strony

Polonia Iłża w II rundzie Mirax Pucharu Polski podejmie zespól Gracji Tczów - drużynę, która w obecnym sezonie jest beniaminkiem radomskiej ligi okręgowej. 

Przed iłżecką Polonią niełatwe zadanie. Gracja Tczów po awansie do ligi okręgowej dokonała kilku solidnych wzmocnień i jak twierdzą przeciwnicy, jest dobrze poukładaną drużyną, z którą się bardzo trudno gra. Z drugiej strony zawodnicy Gracji na boiskach okręgówki nie zdobyli choćby punktu, ale wyniki 0:1 i 1:2 z mocnymi Prochem Pionki i Powiślanką Lipsko mogą napawać optymizmem piłkarzy beniaminka. 

Iłżanie natomiast mają za sobą dwa ciężkie mecze. Po stosunkowo łatwym zwycięstwie ze Skaryszewianką Skaryszew 5:1, Poloniści najpierw pomęczyli się z Akcją Jastrzębia, wygrywając 3:2, a następnie zaledwie zremisowali z Oronką Orońsko 1:1. 

Gracja Tczów w pierwszej rundzie pucharowych zmagań pokonała 3:0 zespół Zawiszy Sienno. Ważnymi punktami w zespole grającego trenera Pawła Kopcia są przede wszystkim bramkarz Grzegorz Trzos, pomocnicy Krystian Mularski i Łukasz Rutkowski, a przede wszystkim napastnik, król strzelców ubiegłego sezonu Klasy A, Artur Karasiński. 

Środowe spotkanie może być swoistym rewanżem za mecz I rundy Pucharu Polski w ubiegłym roku. Iłżanie wówczas w Tczowie, wygrywając do przerwy 3:1, doznali porażki 4:3 i odpadli z rywalizacji pucharowej. 

Mecz II rundy Mirax Pucharu Polski odbędzie się w najbliższą środę (23 sierpnia) o godz. 17:30 na stadionie Polonii Iłża (ul. Podzamcze 47)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości