Polonia Iłża 1:1 (1:1) Pilica Nowe Miasto nad Pilicą

Polonia Iłża zremisowała 1:1 z Pilicą Nowe Miasto w 30. kolejce Radomskiej Ligi Okręgowej. Dla Pilicy strzelił Michał Rzepkowski, wyrównał zaś Radosław Cheda.

Mimo wakacyjnej atmosfery, nie można odmówić piłkarzom woli walki. Polonia rozpoczęła mecz w nieco zmienionym składzie. Kontuzja Sebastiana Ziomka okazała się mniej groźna i zastąpił między słupkami Arkadiusza Myszkę. Do jedenastki wskoczył również Radosław Cheda w miejsce Macieja Dusińskiego

Iłżanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Do 30 minuty wypracowali sobie cztery stuprocentowe sytuacje. Niestety, dwie sytuacje Sebastiana Kutery i dwie Radomira Zięby zakończyły się fiaskiem. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze dysponowany był bramkarz gości.

Dalej sprawy potoczyły się wedle starego piłkarskiego porzekadła, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Michał Rzepkowski i pokonał głową Sebastiana Ziomka. Tuż przed przerwą piłkę do siatki z bliskiej odległości wbił Radosław Cheda i wyrównał wynik spotkania.

W drugiej połowie obie strony stworzyły sobie sytuacje do strzelenia bramki. Jednak iłżanie mieli je o wiele klarowniejsze. Bardzo dobra dyspozycja bramkarza gości uniemożliwiła strzelenie bramki Mateuszowi Kurkowi i Pawłowi Kopciałowi i wynik spotkania pozostał bez zmian.

Był to pożegnalny mecz Polonistów z Ligą Okręgową. Jak wierzymy, tylko na jeden sezon. Atmosfera w klubie jest o wiele lepsza niż na początku sezonu. Wszyscy już przygotowują się do projektu pt. "Powrót do ligi okręgowej". Damy radę!

24 czerwca 2017 r., godz. 16:00; Iłża

1:0 Michał Rzepkowski 35'
1:1 Radosław Cheda 45'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 2. Grzegorz Godzisz, 7. Łukasz Kłos, 4. Dawid Pora, 9. Sebastian Kutera - 17. Łukasz Kaczmarczyk (80, 15. Mateusz Niewczas), 14. Mateusz Rafalski (75, 18. Konrad Skwarliński), 11. Paweł Kopciał, 6. Radosław Cheda, 5. Michał Kutera (65, 19. Mateusz Kurek) - 10. Radomir Zięba (60, 8. Maciej Dusiński)

Na ławce: 12. Arkadiusz Myszka - 8. Maciej Dusiński, 19. Mateusz Kurek, 15. Mateusz Niewczas, 18. Konrad Skwarliński, 3. Jakub Ziomek

Trener: Łukasz Kłos

Sędziował: Piotr Prokop (Lipsko)