Polonia Iłża 1:3 (0:1) Jodła Jedlnia-Letnisko

Stare koszmary i tragiczna w skutkach nieskuteczność. Niestety, to podsumowanie sobotniego spotkania Polonii z Jodłą Jedlnia-Letnisko.

Polonia wystąpiła w takim samym zestawieniu jak przed tygodniem w Grójcu. Zabrakło za to trenera Adriana Sobczyńskiego, którego zatrzymały sprawy prywatne i na jeden mecz na ławce zasiadł trener zespołów młodzieżowych Emanuel Chudyba.

Mecz dobrze zaczęli Poloniści, którzy z każdą minutą coraz bardziej zbliżali się do bramki Romanowicza. W 16 minucie idealnym rajdem z obrońcą na plecach popisał się Łukasz Kaczmarczyk, jednak jego strzał padł łupem bramkarza Jodły.

W 22 minucie w sytuacji sam na sam wyszedł znów Kaczmarczyk. Golkiper przyjezdnych odbił jego strzał pod nogi Radomira Zięby, który również nie dał rady go pokonać.

W 24 minucie po błędzie Sebastiana Kutery, w idealnej sytuacji znalazł się Kamil Pysiak, który posłał piłkę do bramki lobując nad interweniującym na przedpolu Sebastianem Ziomkiem.

Poloniści, podrażnieni straconą bramką, dążyli do wyrówania aż do 56 minuty, kiedy po odważnym wejściu w pole karne Pawła Kopciała, jego podanie skrzętnie wykorzystał Łukasz Kaczmarczyk.

Iłżanie jednak niezbyt długo cieszyli się z remisu. W 60 minucie po stałym fragmencie gry, niepilnowany Mikołaj Skórnicki głową posłał piłkę do bramki Polonii.

Wówczas Jodła cofnęła się do defensywy i nastawiła na szybkie kontry długimi podaniami do napastników. Po jednym z takich wybić, w pozornie łatwej sytuacji Radosław Cheda najpierw stracił piłkę, a następnie ratował się faulem w polu karnym. Sędzia Jacek Marus wskazał na wapno, a rzut karny wykorzystał najbardziej doświadczony w ekipie jedlnian Mikołaj Skórnicki i ustalił tym samym wynik spotkania.

Do Polonii wróciły stare koszmary czyli bramki tracone po indywidualnych błędach. W sobotę do tego doszła fatalna nieskuteczność. Miejmy nadzieję, że limit pecha został wykorzystany właśnie w tym spotkaniu.

Polonia Iłża 1:3 (0:1) Jodła Jedlnia-Letnisko

0:1 Kamil Pysiak 24’
1:1 Łukasz Kaczmarczyk 56’
1:2 Mikołaj Skórnicki 60’