Puchar Polski | Krępianka Rzeczniów 1:2 (0:2) Polonia Iłża

Polonia Iłża w pierwszej rundzie okręgowego Mirax Pucharu Polski pokonała Krępiankę Rzeczniów 2:1. Bramki dla Polonii zdobyli Maciej Dusiński i Łukasz Kaczmarczyk.

Bardzo ciekawie zapowiadał się sobotni pojedynek Krępianki z Polonią. Wiele podtekstów jakie przynosiło spotkanie nie mogło umknąć oczom widzów. Trenerem rzeczniowskiego zespołu jest były zawodnik Polonii, Emanuel Chudyba, a w składzie na mecz pojawiło się 6 zawodników związanych z iłżeckim klubem. Mieliśmy także rodzinne, "bratobójcze walki", bowiem naprzeciw siebie stanęli bracia Kuterowie, Dusińscy i Ziomkowie.

Mecz ze strony Polonii był niezwykle rwany. Bardzo dobre, szybkie i ciekawe momenty przerywały inne, bardzo słabe, bez wyrazu. Nie pomogły również smaczki spotkania, co wpłynęlo na ogromną mobilizację Krępianki. Był to mecz z gatunku tych, w którym rywale nie odstawiają nogi.
Już na samym początku spotkania iłżanie mogli objąć prowadzenie. Po faulu Mateusza Pastuszki na Macieju Dusińskim, sędzia podyktował rzut karny. Niestety, Pawła Kopciała dobrze wyczuł golkiper i wybronił jego strzał.
Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać do 30 minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Maciej Dusiński głową umieścił z najbiższej odległości piłkę w siatce.
Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać. Juz 3 minuty później po składnej akcji, piłkę na 15 metrze otrzymał Łukasz Kaczmarczyk, odwrócił się i strzelił tuż przy lewym słupku. Pierwsza połowa mogła skończyć się wyższym wynikiem, bowiem w idealnej sytuacji Radosław Cheda kopnął wprost w bramkarza gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się dla iłżan niezbyt szczęśliwie. Gracze Krępianki wykorzystali indywidualne błędy i zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Łukasza Fijasa.
W drugiej części spotkanie inicjatywę posiadali przede wszystkim zawodnicy Polonii, jednak nie potrafili jej udokumentować. Bardzo blisko szczęścia byli Radosław Cheda i wchodzący z ławki Michał Kutera.

Garść ciekawostek i statystyk. W dzisiejszym spotkaniu doszło do 4 debiutów - od pierwszej minuty zagrali prawy obrońca, Jakub Podsiadły, a także syn trenera Piotra Wątorskiego - 17-letni Aleks, z ławki weszli pozyskany ze Strażaka Wielogóra Patryk Brzeziński oraz wychowanek naszego klubu Marcelin Życiński. Na 17 zawodników w kadrze na mecz, 12 jest wychowankami Polonii.. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wyniosła 21.6. Takie statystyki bardzo cieszą!

Poloniści przeszli pierwszą rundę okręgowego Mirax Pucharu Polski. W drugiej rundzie zmierzą się z kolejnym rywalem zza miedzy - Gryfią Mirów.

Krępianka Rzeczniów 1:2 (0:2) Polonia Iłża

0:1 Maciej Dusiński 30'
0:2 Łukasz Kaczmarczyk 33'
1:2 Łukasz Fijas 48'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 17. Jakub Podsiadły, 2. Grzegorz Godzisz, 4. Dawid Pora, 14. Jakub Baran - 8. Maciej Dusiński, 6. Radosław Cheda, 19. Aleks Wątorski (60, 9. Michał Kutera), 10. Paweł Kopciał (90, 5. Marcelin Życiński), 13. Iwan Dynia - 7. Łukasz Kaczmarczyk (75, 18. Patryk Brzeziński)

Na ławce: 33. Adrian Wołczyński - 18. Patryk Brzeziński, 3. Jakub Krzewicki, 9. Michał Kutera, 15. Kamil Murawski, 11. Patryk Piątkowski, 5. Marcelin Życiński

Trener: Piotr Wątorski

Krępianka Rzeczniów: 12. Mateusz Pastuszka - 15. Wiktor Romanowski, 13. Emanuel Chudyba, 3. Krystian Ziomek, 4. Maciej Bajon (75, 16. Szymon Borek) - 7. Kacper Dusiński, 9. Sebastian Kutera (75, 5. Sebastian Gontarczyk), 6. Jakub Dziura (75, 2. Piotr Bugajski), 14. Damian Madejski (46, 17. Piotr Czaja), 11. Robert Ruda (46, 18 Łukasz Fijas) - 8. Jakub Ziomek (75, 10. Grzegorz Murawski)

Na ławce: 16. Szymon Borek, 2. Piotr Bugajski, 17. Piotr Czaja, 18. Łukasz Fijas, 5. Sebastian Gontarczyk, 10. Grzegorz Murawski