Polonia Iłża 1:6 (0:4) KS Warka

Polonia Iłża przegrała w meczu 9. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z KS-em Warka 1:6 (0:4). Jedyną bramkę dla Polonii strzałem z rzutu wolnego zdobył Paweł Kopciał.

Mecz rozpoczęła w bardzo dobrym stylu Polonia. Iłżanie byli skoncentrowani, umiejętnie się bronili oraz wyprowadzali ataki. Tak było do utraty pierwszej bramki w 15 minucie, kiedy po fatalnych błędach w obronie Bartłomiej Jałocha zdobył pierwszą bramkę.

7 minut później po kontrowersyjnej decyzji sędziego Przemysława Janika, po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym, Damian Wojtulewicz podwyższył wynik na 2:0.

Wówczas do głosu zaczęła dochodzić Polonia. W sytuacji sam na sam Radomir Zięba strzelił w słupek. Kilka minut później znów Zięba nie wykorzystał swojej okazji.

Polonia grała, jednak to KS Warka strzelał bramki. W kolejnej mocno kontrowersyjnej sytuacji, główny arbiter tego spotkania Przemysław Janik wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Adrian Ziętek i pewnym strzałem pokonał Sebastiana Ziomka.

Kolejna stracona bramka mocno rozjuszyła Polonistów, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Bekasa. Nie przyniosło to jednak rezultatu bramkowego. Niestety, w trzeciej już stuprocentowej sytuacji w tym meczu chybił Radomir Zięba, a swojej okazji nie wykorzystał również Paweł Kopciał oraz Sebastian Kutera

W 39 minucie po kolejnym absurdalnym błędzie obrońców Polonii, padła 4 bramka dla warczan, a zdobył ją 19-letni Paweł Pacholski.

W drugiej połowie gra Polonistów wyglądała tak samo jak w pierwszej. Biało-Zieloni stwarzali sytuacje, jednak to goście trafiali do siatki po kuriozalnych błędach.

W 60 minucie do siatki Piotra Bekasa bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Paweł Kopciał. Nie był to jedyny pozytywny aspekt drugiej połowy, bowiem zespół wypracował idealne sytuacje dla Radomira Zięby, Mateusza Niewczasa oraz Karola Maciąga. Gdyby tylko iłżanie wykazali się skutecznością, wynik wciąż mógłby być sprawą otwartą.

W ostatnich minutach jednak po dwóch szybkich kontrach po fatalnych stratach w środku pola, przyjezdni stworzyli sytuacje, które ostatecznie zakończyły się bramkami Damiana Wojtulewicza oraz Bartłomieja Jałochy.

0:1 Bartłomiej Jałocha 15'
0:2 Damian Wojtulewicz 22'
0:3 Adrian Ziętek 26' (k)
0:4 Paweł Pacholski 39'
1:4 Paweł Kopciał 60'
1:5 Bartłomiej Jałocha 70'
1:6 Damian Wojtulewicz 86'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 6. Mateusz Kurek (70, 14. Mateusz Niewczas), 15. Łukasz Kaczmarczyk, 2. Grzegorz Godzisz (cpt), 5. Michał Kutera - 9. Sebastian Kutera, 7. Łukasz Kłos (46, 16. Mateusz Kania), 4. Dawid Pora (46, 8. Przemysław Lasota), 11. Paweł Kopciał, 17. Rafał Wojciechowski (65, 13. Karol Maciąg) - 10. Radomir Zięba

Na ławce: 12. Krystian Mendel - 16. Mateusz Kania, 8. Przemysław Lasota, 13. Karol Maciąg, 14. Mateusz Niewczas, 18. Adrian Wicik

Trener: Adrian Sobczyński

KS Warka: Bekas - B. Woźniak, Kupiec, Ogonowski,  Budziński, Witan. Ziętek (40W. Czubaj), Ząbkowski (65 Ścisłowski), Pacholski (46 K. Woźniak), Jałocha, Wojtulewicz (80 Witkowski).