Sparing | Centrum Radom 2:2 (1:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża w trzecim sparingu tej zimy zremisowała z ligowym rywalem Centrum Radom 2:2. Dla iłżeckiego zespołu strzelili testowany Kacper Maciejczak oraz 16-letni Maciej Dusiński.

Polonia pojechała do Radomia w niepełnym składzie. Z różnych przyczyn zabrakło bramkarza Sebastiana Ziomka, pomocnika Łukasza Kaczmarczyka oraz napastnika Radomira Zięby. Po ośmiomiesięcznej przerwie zagrał Radosław Cheda, przez 90 minut bramki strzegł testowany Konrad Woźniakowski, a na listę strzelców wpisał się kolejny zawodnik testowany Kacper Maciejczak.

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu Polonii. Iłżanie przez długi czas bronili się, a w newralgicznych sytuacjach dawał sobie radę Woźniakowski, który dwukrotnie wybronił w sytuacji sam na sam. W 35 minucie sędzia podyktował rzut wolny na skraju pola karnego po faulu Sebastiana Kutery. Do piłki podszedł grający trener Centralnych Kacper Wnuk i trafił w długi róg bramki.

fot. Kilka starć w środku pola stoczyli Mateusz Kania i Mateusz Paliwoda.

Druga połowa była zgoła odmienna w wykonaniu Polonistów, którzy podchodzili coraz to częściej pod bramkę Centrum i zaczęli tworzyć groźne sytuacje. Jednak to radomianie w pierwszych minutach drugiej połowy podwyższyli prowadzenie dzięki fenomenalnemu strzałowi głową Adriana Mindy, napastnika Zorzy Kowala, który jest testowany w radomskim zespole.

W 55 minucie doszło do zmian w zespole Kacpra Wnuka i na boisko weszli mniej doświadczeni zawodnicy. Wówczas piłkarze z Iłży zyskali znaczną przewagę. W 60 minucie po rzucie rożnym, piłka została wystawiona tuż przed szesnastkę pod nogi Kacpra Maciejczaka, który skrzętnie to wykorzystał strzelając w prawy górny róg bramki.

W 75 minucie doszło również do zmian w Polonii, na boisku pojawiło się 4 juniorów. Bardzo dobre opinie zebrał Maciej Dusiński, który w 85 minucie idealnie pognał z akcją i strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza Centrum Radom, ustalając wynik spotkania.

- Ogólnie mogę być zadowolony z tego pojedynku. Co prawda Centrum od 60 minuty grało tak jakby drugim składem, ale my również wprowadziliśmy kilku juniorów, gdzie Maciej Dusiński zrobił piękną akcję tak jak dojrzały zawodnik, a ma dopiero 16 lat. Cieszę się z tego, że młodzi zawodnicy zaczynają pukać do bram pierwszego zespołu, im więcej trenują w pierwszej drużynie, tym więcej widać postępów w ich grze. Znów zabrakło wśród nas 4 piłkarzy, liczyliśmy na kolejnych dwóch testowanych, niestety, nie dotarli. W bramce sprawdził się Konrad Woźniakowski. Myślę, że mecz z naszej perspektywy wyglądał całkiem nieźle. Po pierwszej połowie miałem dużo pretensji do środkowych pomocników, którzy jednak mocno poprawili swoją grę w drugiej odsłonie spotkania. Jeżeli chodzi o wyróżnienia indywidualne to muszę przyznać, że bardzo dobry mecz w obronie zagrał Grzegorz Godzisz, a zwłaszcza po przerwie Łukasz Kłos. Niestety, znów z konieczności kilku zawodników musiało zagrać nie na swoich pozycjach. Uważam, że powrót Radosława Chedy, który dziś zagrał na pozycji napastnika będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Wynik może cieszyć, teraz czeka nas ciężki tydzień, kiedy rozegramy dwa sparingi z Granatem Skarżysko-Kamienna i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - mówi i ocenia mecz trener Polonii Iłża Adrian Sobczyński.

- Z pierwszej połowy byłem w pełni zadowolony. Konsekwentnie realizowaliśmy założenia przedmeczowe i dobrze to wyglądało. Jesteśmy jeszcze w fazie ciężkich treningów i gra może nie wyglądała w 100% jakbym sobie tego życzył, ale nie była ona zła. Po przerwie zrobiliśmy dużo zmian i widać było, że nie wszyscy zawodnicy są przygotowani, potrzebują więcej czasu na boisku i dlatego mecz zakończył się remisem. - mówi Kacper Wnuk, grający szkoleniowiec Centrum Radom

Sparing | Centrum Radom 2:2 (1:0) Polonia Iłża

1:0 Kacper Wnuk 35'
2:0 Adrian Minda 50'