Analiza tabeli przed ostatnią kolejką

Do awansu do IV ligi pretenduje dwa zespoły:

Zwolenianka Zwoleń na chwilę obecną pretenduje do bezpośredniego awansu przez 1 miejsce. Takiego awansu może pozbawić Zwoleniankę Iłżanka Kazanów. Jednak porażka, a nawet remis z tym klubem byłby dla zwolenian ogromnym zaskoczeniem. By nie grać w barażach Zwolenianka musi zwyciężyć.

Legion Głowaczów czeka na cud w Zwoleniu. Jeżeli on się stanie, a oni pokonają zespół z Warki to Legioniści bezwarunkowo awansują do IV ligi.

Drużyny, które utrzymają się na sezon 2014/15

3. KS Warka
4. Jodła Jedlnia-Letnisko
5. Powiślanka Lipsko
6. Polonia Iłża
7. Zawisza Sienno
8. LKS Promna
9. Proch Pionki
10. Pilica Nowe Miasto nad Pilicą
11. Wulkan Zakrzew
12. Radomiak II Radom
13. Iłżanka Kazanów

Oronka Orońsko ma 90 % szans na utrzymanie. Muszą w 30. kolejce pokonać Pilicę lub czekać na wieści o porażce lub remisie Plonu Garbatka-Letnisko. Jeżeli Oronka przegra, a Plon wygra wskoczy on na miejsce zespołu z Orońska.

Plon Garbatka jeżeli przegra lub zremisuje będzie przyglądał się poczynaniom Oskara Przysucha w IV lidze i wynikom meczów barażowych. Jeżeli Oskar spadnie, a baraże przegra ekipa z naszego regionu Plon pożegna się z Liga Okręgową po kilkunastu latach w niej grania.

RuszCovia Borkowice już kilka kolejek temu musiała przełknąć gorycz spadku. Wyniki 10:0, 11:0, 8:2, 7:1 nie dają optymistycznie świętować 20-lecia klubu z Borkowic. Życzymy sukcesów w A-Klasie i szybkiego powrotu do LO!

Kto z A-Klasy?

W grupie I przewodzi KP Stanisławice, lecz goni ich Skaryszewianka Skaryszew. Mają jeszcze 2 kolejki do końca i dzieli ich 2 punkty. Każde potknięcie jednego zespołu to szansa dla drugiego. Na 100% awansuje jeden z tych dwóch klubów chociaż teoretyczne szanse ma jeszcze Centrum Radom.

W grupie II natomiast przewodzi KS Potworów, a goni go Sadownik Błędów. KS mający 63 punkty jest bliżej awansu niż Sadownik mający na koncie ich 59. Potwory maja tylko jeden mecz do końca, bo ww najbliższej kolejce pauzują. W ostatniej musiałby stać się cud, by ekipa z Potworowa przegrała z ostatnim w tabeli KS Magnuszew.

Możliwe baraże

Jeżeli baraże wygra zespół z naszego regionu, a Oskar się utrzyma to będą możliwe baraże, by uzupełnić ligę do 16 zespołów. Bardzo prawdopodobna para barażowa to KP Stanisławice/Skaryszewianka Skaryszew - Sadownik Błędów

Sezon 2014/15

Jeżeli Oskar się utrzyma i baraże zostaną wygrane