Chłód, deszcz i 5 bramek

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Polonii Iłża wygrali kolejny, ósmyy z rzędu mecz w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Tym razem okazali się lepsi od Iłżanki Kazanów. Kazanowianie przegrali pięcioma bramkami nie strzelając żadnej.

Mecz ten można nazwać meczem niewykorzystanych sytuacji. Głównym powodem była niesprzyjająca grze pogoda. Można było także zauważyć, że sobotni mecz był pechowy dla naszego napastnika - Tomasza Bartosiaka, nie wykorzystał on 3 "setek", kilka strzałów oddał także obok bramki.

Nasi goście bardzo dobrze się bronili, aż do 17 minuty gdy piłka zatrzepotała w ich bramce po strzale Oskara Bawora. Po kilku nieudanych akcjach przez następne 10 minut doszło do kolejnego celnego strzału, tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Godzisz. Około 40 minuty po rzucie rożnym piłka wpadła do bramki, sędzia jednak odgwizdał spalonego i do końca pierwszej połowy zostało 2:0.

Druga połowa zaczęła się od zmasowanego ataku gospodarzy co zaowocowało dwoma golami. W 50 minucie wbił Karol Stępniewski, a w 52 minucie Tomasz Bartosiak (10 bramkę w rundzie wiosennej). Niestety, kolejne akcje to potwierdzenie, że był to mecz z małą celnością piłkarzy. W 65 minucie po faulu obrońcy Iłżanki sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę wykorzystał Karol Stępniewski. Do końca meczu było wiele akcji, niestety, allbo ez zakończenia, albo strzały były niecelne. Wyniku nie udało się jednak zmienić.