Czego się spodziewać wiosną, czyli podsumowanie sparingów

Czy Polonia w czerwcu będzie cieszyć się z awansu? Na co stać ją wiosną? Na tydzień przed startem rundy rewanżowej w Radomskiej Lidze Okręgowej to pytanie pozostaje właściwie bez odpowiedzi.

Patrząc na wyniki zimowych sparingów drużyna prowadzona przez trenera Dominika Rokitę delikatnie mówiąc nie zachwycała, a czasami wręcz przerażała swoimi fatalnymi wynikami. Spośród siedmiu meczów kontrolnych nasi piłkarze wygrali tylko dwa i to z juniorami i ligowym rywalem. Pozostałe spotkania kończyły się porażkami, niektóre w niezwykle złym stylu np. porażka 0:6 z Energią Kozienice czy 2:5 z Zamłyniem Radom (bądź co bądź A-Klasowiczem)

Czy było naprawdę tak źle? Nie do końca. W spotkaniach z czwartoligowcami można było ujrzeć niezłą grę, niestety, zazwyczaj tylko w pierwszej połowie (1:1 do przerwy z Orłem Wierzbica i Szydłowianką Szydłowiec oraz 0:1 z Oskarem Przysucha, Energią Kozienice)

Jeśli chodzi o transfery na razie nie możemy powiedzieć o niczym pewnym. Z klubu prawdopodobnie odejdzie Michał Szmit i wiosną będzie reprezentował barwy LKS-u Promna.
Biało-zielone barwy wiosną prawdopodobnie przywdzieją  dwaj piłkarze, którzy nie załapali się do kadry Oskara Przysucha, a są to Mateusz Paliwoda oraz Konrad Kałowski. W drużynie z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy też Damiana Szewczyka, który ostatnio grał w Radomiaku Radom. O sfinalizowanych transferach będziemy wiedzieć w najbliższych dniach.

Broń Radom (j) 1:7 (0:4) Polonia Iłża
Bramki dla Polonii: Damian Żurowski x2, Damian Szewczyk x2, Patryk Zięba x1, Wojciech Bajor x1, Radosław Cheda x1

Zamłynie Radom 5:2 (2;2) Polonia Iłża