Historia meczów Polonii z Krępianką Rzeczniów

Dziś obie drużyny dzieli ligowa przepaść, jednak ponad 20 lat temu grały w jednej lidze! Zobacz jak radziły sobie wówczas w rozgrywkach.

Polonia Iłża ze Świtem Rzeczniów grała w tej samej lidze w 2 sezonach: 1986/87 i 1987/88. Z kroniki iłżeckiego klubu wynika, że w obu sezonach to Polonia była na wyższym miejscu w tabeli.

Pełną klasyfikację zaprezentowano jedynie z sezonu 1987/88 i wygląda ona tak:

1. Polonia Iłża 37 pkt

2. LZS Orońsko 35 pkt

3. Plon Garbatka-Letnisko 30 pkt

4. Wisła Solec 28 pkt

5. Iłżanka Kazanów 22 pkt

6. Unia Makowiec 20 pkt

7. Zawisza Sienno 19 pkt

8. Maraton Skaryszew 16 pkt

9. Świt Rzeczniów 16 pkt

10. Postęp Łaziska 15 pkt

11. LZS Ciepielów 15 pkt

12. Orzeł II Wierzbica 13 pkt

Mimo pozycji w rozgrywkach Świt lubił zaskoczyć w lokalnych derbach. Tak było m. in. jesienią 1986 roku, gdy rzeczniowski zespół pokonał u siebie aspirującą do awansu Polonię aż 3:0!

Ze wspomnień obecnego wiceprezesa IKS-u Ryszarda Kumanowskiego wynika, że nie tylko wtedy Świt sprawił niespodziankę, bowiem w innym meczu pokonał Polonię w Iłży 3:1!

Nie wiemy jednak jakimi wynikami zakończyły się 2 inne mecze z udziałem powyższych drużyn.

Krępianka.png

fot. Wycinek z Echa Dnia - jesień 1986

W najbliższą niedzielę po 27 latach przerwy zespoły znów spotkają się w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Czy Krępianka znów pokaże pazur mimo obecnej różnicy klas?