KP Stanisławice 3:2 (1:1) Polonia Iłża

Polonia Iłża przegrała czwarty mecz wiosną. Tym razem uległa w Stanisławicach miejscowemu KP 2:3. Na wynik duży wpływ miały warunki atmosferyczne, a także szczęście, które było tego dnia po stronie gospodarzy.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 12 minucie meczu do bramki strzeżonej przez Mariusza Witaszka trafił najskuteczniejszy gracz zespołu ze Stanisławic - Mateusz Kryczka. Z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo. Zaledwie 4 minuty później do bramki KP trafił Wojciech Bajor.

Do przerwy optyczną przewagę zdobyli piłkarze Polonii, ale nie potrafili jej udowodnić bramką.

Po przerwie przeważali Poloniści, ale jak mówił trener, piłkarze z Iłży “mają problem gdy przeciwnicy stawiają autobus w polu karnym”. Kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się i po składnych kontratakach gracze ze Stanisławic zdobywają 2 bramki. Pierwsza w 56 minucie padła łupem Mateusza Marchewki, druga zaś kwadrans później to zdobycz Mateusza Kryczki.

Poloniści nie poddali się, co udowodnili w 86 minucie meczu gdy do bramki rywali trafił Radosław Cheda. Iłżanie mogli zdobyć wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze z Iłży mogą mówić o sporym pechu w tym spotkaniu. Zawodnicy KP dwukrotnie musieli ratować się wybijaniem piłki z linii bramkowej, a raz uratowała ich poprzeczka.

Jak można łatwo wyliczyć Biało-Zieloni mogli wywalczyć w tym spotkaniu 5 bramek i 3 punkty, a zdobyli zaledwie 2 gole i wrócili do domu z niczym.

KP Stanisławice 3:2 (1:1) Polonia Iłża

1:0 Mateusz Kryczka 12'
1:1 Wojciech Bajor 16'
2:1 Mateusz Marchewka 60'