O rywalu słów kilka - Zawisza Sienno

Najbliższym przeciwnikiem Polonii Iłża będzie ligowy rywal "zza miedzy" - Zawisza Sienno. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Sieczkę zajmuje obecnie 6. miejsce, z dorobkiem 31 „oczek”.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka podstawowych informacji na temat najbliższego przeciwnika Biało-Zielonych.

O klubie...

Pełna nazwa: Ludowy Klub Sportowy Zawisza Sienno
Rok założenia: 1972
Barwy: czerwono-zielone
Siedziba klubu: Szkolna 6c/2, 27-350 Sienno
Prezes: Mirosław Buszkiewicz
Trener: Krzysztof Sieczka

Historia

Klub został założony w 1972 roku. Najwyższy poziom rozgrywkowy reprezentowany przez tą drużynę to Liga Okręgowa, do której pierwszy raz awansowali w 1997 roku, jednak po jednym sezonie spadli. Kolejny raz do "okręgówki" awansowali w 2004 roku. Do A-Klasy powrócili 2 sezony później.Ostatecznie awansowali na 6. poziom rozgrywek w 2010 roku i do dziś rywalizują w tej lidze.

Stadion

Adres: Szkolna 6c/2, 27-350 Sienno
Pojemność: 600 miejsc (400 siedzących)
Wymiary boiska: 90m x 45m
Oświetlenie: istnieje
Nawierzchnia: trawiasta

Sienno

Sienno – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie lipskim, w gminie Sienno. Jest siedzibą gminy Sienno, którą według spisu ludności z 2012 roku zamieszkiwało 6098 osób.