Podsumowanie rundy jesiennej: Obrońcy

W podsumowaniach przyszła kolej na obrońców Polonii. Liczby nie kłamią - iłżecka defensywa była jedną z najlepszych w lidze. Zobacz, jak przejawiało się to w indywidualnych statystykach zawodników.

Na początek wyjaśnienie dotyczące doboru zawodników. Głównym kryterium była liczba występów w danej formacji. Tak też w ten sposób w dzisiejszym wyliczeniu znajdują się Norbert Rdzanek i Marcin Wiatrak, którzy sporadycznie grali na pozycjach pomocników, a nie znalazł się Łukasz Kaczmarczyk, który w roli obrońcy występował sporadycznie.

Niezaprzeczalnymi filarami defensywy Polonii w minionej rundzie jesiennej byli Emil Kapusta, Łukasz Jopek oraz Marcin Wiatrak. Powyżsi zawodnicy zanotowali najwięcej występów w formacji defensywnej iłżeckiej drużyny.

Pod względem minut przodują ex equo Emil Kapusta i Łukasz Jopek którzy we wszystkich rozgrywkach rozegrali w sumie 1440 minut. Za nimi plasuje się Marcin Wiatrak z 1329 minutami na koncie.

Obrona nie jest formacją, która odpowiada za strzelanie bramek, jednak iłżeccy defensorzy nie pozostali w tym aspekcie z pustym kontem. Najlepszym strzelcem w ubiegłej rundzie był Emil Kapusta (3 bramki), który wyprzedził o jedną bramkę Marcina Wiatraka. Do siatki rywala trafili również Łukasz Jopek i Grzegorz Godzisz.

Mimo obiegowej opinii, że to obrońcy najczęściej karani są kartkami, to defensywa Polonii może pochwalić się grą fair play. Liderzy niechlubnej statystyki żółtych kartek Emil Kapusta i Norbert Rdzanek zostali upomnieni żółtymi kartkami zaledwie 2 razy.

W minionej rundzie czerwoną kartkę otrzymał tylko jeden obrońca - Norbert Rdzanek podczas meczu z Legionem Głowaczów (za próbę uderzenia zawodnika drużyny przeciwnej)

Statystyki obrońców Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2015/16 (w nawiasie kolejno wyliczenia z Radomskiej Ligi Okręgowej i Okręgowego Pucharu Polski):

Mecze:

Marcin Wiatrak - 18 (16, 2)

Emil Kapusta - 16 (15, 1)

Łukasz Jopek - 16 (14, 2)

Damian Derleta - 13 (11,2)

Grzegorz Godzisz - 13 (12,1)
Norbert Rdzanek - 13 (11,2)

Minuty:

Łukasz Jopek - 1440 (1260, 180)
Emil Kapusta - 1440 (1350, 90)