Polonia Iłża 0:3 (0:1) Iłżanka Kazanów

W meczu 21. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej gracze Polonii Iłża ulegli zawodnikom reprezentującym Iłżankę Kazanów aż 0:3!

Od pierwszych minut Poloniści zaatakowali, niestety mało które akcje kończyły się strzałami, co zemściło się w dalszej części meczu. Około 15 minuty Radosław Cheda strzałem głową pokonał bramkarza gości, jednak jego trafienie przeciął Igor Tworek i sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Z kolejnymi minutami rosła przewaga Iłżanki. W bardzo dobrej sytuacji w 29 minucie był jeden z graczy Iłżanki. Czysto w polu karnym odebrał mu piłkę Łukasz Kaczmarczyk. Piłkarz z Kazanowa jednak przewrócił się, a sędzia nie zawahał się i podyktował jedenastkę dla kazanowian. Na tym się jednak nie skończyło, sędzia pokazał czerwoną kartkę Łukaszowi Kaczmarczykowi. Za kolegą  u liniowego próbowali wstawić się świadkowie tej sytuacji - bramkarz Mariusz Witaszek oraz Emil Kapusta i Radosław Cheda. Sędzia decyzji nie zmienił i iłżanie byli zmuszeni grać w "10".

W 30 minucie podyktowany rzut karny wykorzystał Konrad Dypa. Strzelił w lewą stronę, a piłka przeleciała pod bramkarzem Polonii.

Po tej bramce z Polonii jakby zeszło powietrze. Iłżanie próbowali atakować, ale skutecznie w obronie zagrali gracze Iłżanki. Do przerwy wynik się nie zmienił i wiało nudą.

Po przerwie Biało-Zieloni zaczęli atakować, ale niecelne podania i nerwowa gra nie przyniosły rezultatu. Dobrze w obronie zagrali gracze z Kazanowa, czego nie można powiedzieć o Polonistach. W 62 minucie z dobrą akcją wyszli goście. 4 zawodników Iłżanki przeszło do ofensywy, mieli szczęście, bo w obronie gospodarzy zostało 2 zawodników.

Akcję wykończył Miłosz Dębski podkręcając piłkę, która zaskoczyła Mariusza Witaszka. Był to niestety ewidentny błąd bramkarza.  Zawodnicy Polonii sami skomplikowali sobie sytuację i bezskutecznie próbowali strzelić bramkę kontaktową.

W niemal idealnej sytuacji był Karol Stępniewski. Damian Szewczyk trafił w bramkarza gości, a ten wybił piłkę przed siebie. Stępniewski podbiegł do piłki i trafił w obrońcę, który stał na linii bramkowej.

Ostatecznie Polonistów dobiły kontry w ostatnich minutach meczu. W 85 minucie strzał Iłżanki szczęśliwie obronił bramkarz Polonii. Szczęścia zabrakło w 90 minucie, z bramki wyszedł Witaszek, Dębski go okiwał i wprowadził piłkę do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry Poloniści próbowali strzelić honorową bramkę. W idealnej sytuacji był Damian Kozera, ale ubiegł go bramkarz gości.

0:1 Konrad Dypa 30' (k)
0:2 Miłosz Dębski 62'
0:3 Miłosz Dębski 90'

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 15. Łukasz Kaczmarczyk - 9. Oskar Bawor (75' Paweł Kopciał), 4. Igor Tworek, 6. Radosław Cheda, 7. Patryk Zięba (78' Damian Kozera), 10. Karol Stępniewski 16. Damian Szewczyk (65' Michał Łęcki)

Na ławce: 1. Daniel Kozieł, 11. Paweł Kopciał, 17. Damian Kozera, 14. Michał Łęcki

Trener: Dominik Rokita

Iłżanka Kazanów: 1. Kamil Drab - 18. Paweł Lewandowski, 20. Konrad Dypa, 3. Piotr Wróblewski, 8. Michał Trojanowski (65' Michał Kruk), 5. Szymon Stolarek, 6. Daniel Kalbarczyk, 14. Szymon Pilarek, 7. Kamil Czarnecki (75' Patryk Ginał), 9. Marcin Szajnowicz (46' Miłosz Dębski), 19. Łukasz Rutkowski (88' Mateusz Midziołek)

Na ławce: 96. Tomasz Rutkowski, 10. Miłosz Dębski, 17. Patryk Ginał, 11. Michał Kruk, 4. Mateusz Midziołek

Trener: Paweł Lewandowski

Żółte kartki: Michał Trojanowski 29', Daniel Kalbarczyk 68', Paweł Lewandowski 82'