Polonia Iłża 2:0 (2:0) Proch Pionki

W meczu 23. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej gracze Polonii Iłża na własnym boisku pokonali zespół Prochu Pionki 2:0! Obie bramki padły w pierwszej połowie w ciągu zaledwie dwóch minut!

Początek spotkania był nieciekawy, żeby nie powiedzieć nudny. Iłżanie długo mieli piłkę, ale rozgrywali ją tylko na swojej połowie. Z kolejnymi minutami zaczęli atakować, jednak przez niedokładne podania, a także brak zamysłu akcje iłżeckiego zespołu kończyły się fiaskiem. Obrońcom Polonii dały się we znaki także kontry zawodników Prochu.

W 42 minucie po podaniu Oskara Bawora w idealnej sytuacji był Karol Stępniewski i z około 15 metrów przelobował interweniującego Adama Ozgę

2 minuty później było już 2:0. Z lewej strony boiska Patryk Zięba dograł do wbiegającego Damiana Szewczyka, a ten płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie Poloniści mogli podwyższyć wynik, choć i gracze z Pionek mieli swoje okazje.

Najlepszą okazją była ta z 62 minuty, kiedy sędzia podyktował rzut wolny dla Prochowni. Podszedł do niego Szymon Iwanowski i strzelił tuż nad poprzeczką. Pionkowianie mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, ale dobrymi interwencjami popisywał się w sobotę Mariusz Witaszek.

Polonia mogła prowadzić o wiele wyżej. W dwóch niezłych sytuacjach był Damian Szewczyk. Najpierw miał sytuację sam na sam, ale za bardzo wypuścił przed siebie piłkę i bramkarz Prochu zdołał ją złapać. Kilka minut później po dośrodkowaniu Patryka Zięby z rzutu rożnego skorzystał ze swojego wzrostu i dosięgnął piłki, która po jego strzale poleciała nieco nad poprzeczką.

W 90 minucie po faulu Adama Ozgi na Igorze Tworku sędzia Krzysztof Zdziechowski podyktował rzut karny dla Polonii. Do jedenastki podszedł Wojciech Bajor i strzelił w prawy dolny róg bramki. Doskonale jednak wyczuł go bramkarz gości i wybił piłkę przed siebie. Dobijać próbowali gracze Polonii, ale ubiegli ich obrońcy Prochu i wybili piłkę z pola karnego.

1:0 Karol Stępniewski 39'
2:0 Damian Szewczyk 41'

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 6. Radosław Cheda (65' Paweł Kopciał) - 9. Oskar Bawor (80' Michał Łęcki), 8. Wojciech Bajor, 4. Igor Tworek, 16. Damian Szewczyk (85' Damian Kozera), 7. Patryk Zięba (75' Łukasz Kaczmarczyk), 10. Karol Stępniewski

Na ławce: 15. Łukasz Kaczmarczyk, 11. Paweł Kopciał, 17. Damian Kozera, 12. Daniel Kozieł, 12. Michał Łęcki

Trener: Dominik Rokita

Proch Pionki: 1. Adam Ozga - 4. Bartłomiej Bernacik (35' Damian Śwital), 22. Szymon Iwanowski, 19. Piotr Siepetowski, 8. Adrian Pryciak - 14. Konrad Kłos, 5. Krzysztof Blank, 10. Edward Czaplarski, 11. Mateusz Kołodziej - 9. Dawid Głuszek, 6. Jacek Alot (15' Piotr Żak)

Na ławce: 17. Michał Kisiel, 7. Daniel Sekuła, 3. Damian Śwital, 18. Piotr Żak, 21. Artur Zawodnik

Trener: Marcin Sztobryn

Żółte kartki: Damian Kozera - Damian Śwital, Piotr Siepetowski

Sędzia: Krzysztof Zdziechowski