Polonia Iłża 3:2 (0:2) Pilica Nowe Miasto

W meczu 25. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej gracze Polonii Iłża pokonali Pilicę Nowe Miasto 3:2 (0:2). Gola na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Łukasz Jopek!

Pechowe pierwsze 45 minut i wspaniała końcówka - tak można opisać sobotnie spotkanie Polonii Iłża z Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą. Euforia jaka zapanowała po ostatnim gwizdku wśród piłkarzy i kibiców iłżeckiego klubu jest nie do opisania. Radość spowodowana była głównie tym, że decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry, a Polonia zwyciężyła mimo porażki do przerwy 0:2.

Pechowa pierwsza połowa

Już pierwsza akcja iłżan doprowadziła do groźnego strzału w stronę bramki gości. Niestety, Oskar Bawor strzelił tuż obok bramki. Kilka kolejnych akcji Polonistów nie przyniosło rezultatu.

W 15 minucie meczu sam na sam wychodził napastnik Pilicy, ubiegł go jednak na 16 metrze bramkarz Mariusz Witaszek i wykopał piłkę. Na nieszczęście do piłki doszedł zawodnik z Nowego Miasta i umieścił ją w niestrzeżonej bramce.

Kolejna bramka dla Pilicy padła kilka minut później. W polu karnym Polonii doszło do ogromnego zamieszania. Żaden z piłkarzy iłżeckiego zespołu nie zdołał wykopać piłki i zawodnik Pilicy skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Iłżanie próbowali zdobyć przed przerwą chociaż bramkę kontaktową. Najbliżej trafienia był Wojciech Bajor, który uderzył tuż nad poprzeczką. Dobrą sytuację wypracował także Oskar Bawor. Przeszedł bez trudu przez obronę i wykonał prostopadłe podanie tuż przed bramką. Niestety, żaden ze stojących tam piłkarzy Polonii nie przeciął podania i piłka wyszła na aut.

Druga połowa całkiem odwrotna

Druga połowa rozpoczęła się słabo dla zawodników Polonii. Dwukrotnie musieli ratować bramkę przed indywidualnymi akcjami nowomieszczan. Z kolejnymi minutami przewaga Biało-Zielonych rosła, a gra prawie cały czas odbywała się na połowie rywali.

W 67 minucie po dobrej akcji iłżan i wspaniałym dośrodkowaniu, w polu karnym dobrze złożył się Igor Tworek i zdobył kontaktową bramkę dla Polonii.

Kolejne minuty to przewaga Polonistów. Nie potrafili jej jednak potwierdzić bramką. Dopiero w 85 minucie po zamieszaniu w polu karnym do bramki gości piłkę wbił  Przemysław Lasota, który kilkanaście minut wcześniej wszedł z ławki.

Po tej bramce do piłkarzy Polonii wróciła nadzieja zwycięstwa i przeszli do całkowitej ofensywy. Opłaciła się ona, bo po akcji Oskara Bawora, niemal skopiowanej z pierwszej połowy, do piłki doszedł Łukasz Jopek i umieścił piłkę za linią bramki. Nowomiejscy piłkarze wybili piłkę, ale wcześniej przekroczyła ona całym swoim obwodem linię bramkową i gol został uznany przez sędziego. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 3:2!!

Polonia mocno osłabiona

W tym meczu zabrakło kilku podstawowych piłkarzy: Damiana Szewczyka, który postanowił wyjechać za granicę, Radosława Chedy, którego zatrzymały sprawy prywatne, Karola Stępniewskiego - zobaczyliśmy go na ławce, ale nie mógł wejść z powodu kontuzji. Nie zobaczyliśmy także Michała Łęckiego i Pawła Kopciała, którzy dostali powołanie do wojska.

Wrócili Lasota i Kłos

Z powodu braków kadrowych do Polonii powrócili Przemysław Lasota i Łukasz Kłos. Obaj ostatni raz w barwach Polonii zagrali w ostatnim meczu rundy jesiennej (z Wulkanem Zakrzew 4:1). Pierwszy z nich wszedł z ławki w 70 minucie i swój powrót przypieczętował bramką w 85 minucie. Drugi poradził sobie równie dobrze i jako defensywny pomocnik bardzo dobrze bronił dostępu do bramki iłżan.

Polonia Iłża 3:2 (0:2) Pilica Nowe Miasto nad Pilicą

0:1 ? 15'
0:2 ? 26'
1:2 Igor Tworek 65'
2:2 Przemysław Lasota 85'
3:2 Łukasz Jopek 90+2'

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta - 17. Łukasz Kłos, 15. Łukasz Kaczmarczyk, 8. Wojciech Bajor, 9. Oskar Bawor, 13. Mateusz Paliwoda (70' Przemysław Lasota) -  4. Igor Tworek, 7. Patryk Zięba

Na ławce: 12. Daniel Kozieł, 11. Przemysław Lasota

Trener: Dominik Rokita

Sędziował: Tomasz Figarski oraz Jarosław Fereniec, Michał Krajewski (wszyscy WS Radom)
Żółte kartki: Łukasz Jopek, Grzegorz Godzisz, Łukasz Kaczmarczyk - 3 zawodników Pilicy