Polonia - Jodła | O domowe przełamanie

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 na stadionie w Iłży dojdzie do konfrontacji Polonii z Jodłą Jedlnia-Letnisko. Iłżanie powalczą o pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Jodła po 16. kolejkach plasuje się na 6. miejscu w tabeli Radomskiej Ligi Okręgowej z 27 punktami na koncie. Dotychczas zespół trenera Tomasza Dziubińskiego zwyciężył 8 razy, 3 razy zremisował i 5 razy doznał porażki.

Przed tygodniem gracze z Jedlni pauzowali po wycofaniu się TKKF-u Grójec. W zamian rozegrali mecz sparingowy z Prochem Pionki, który przegrali 1:4, a jedyną bramkę dla jedlnian strzelił testowany napastnik z RPA Andile Nqabeni, który nie został zgłoszony do rozgrywek i jeśli nic się nie zmieni, nie zagra z Polonią.

Przed rundą wiosenną do Jodły dołączyło czterech nowych graczy. Są to: Przemysław Zakrzewski oraz Bartosz Sobkowiak z LKS-u Promna, a także Kamil Pysiak i Kamil Skowroński z Drogowca Jedlińsk. Z zespołem na kilka miesięcy pożegnali się Grzegorz Lipka i Piotr Świecielski, którzy wyjechali za granicę.

W Polonii natomiast po pierwszym wiosennym meczu, niestety, przegranym 0:2 w Grójcu, apetyty na punkty są jeszcze większe. W meczu z Jodłą, trener Adrian Sobczyński nie będzie mógł skorzystać z Błażeja Rutkowskiego i Karola Maciąga. Nikt nie pauzuje za kartki, zagrożonymi pauzą są Paweł Kopciał i Łukasz Kłos.

Mecz poprowadzi sędzia z Wydziału Sędziowskiego ROZPN Jacek Marus. W obecnym sezonie arbiter sędziował jeden mecz Polonii, w którym iłżanie zremisowali 2:2 z Legionem Głowaczów.

Mecz Polonia Iłża - Jodła Jedlnia-Letnisko odbędzie się w najbliższą sobotę (25 marca) o godz. 15:00 na stadionie Polonii w Iłży (ul. Podzamcze 47).