Powiślanka Lipsko 1:1 (1:1) Polonia Iłża

Polonia Iłża zremisowała na stadionie w Lipsku z miejscową Powiślanką. Bramkę dla lipszczan strzelił Mateusz Oleśkiewicz, na którą odpowiedział Emil Kapusta!

Idealnie mecz zaczął się dla zespołu gospodarzy, którzy już w pierwszej okazji bramkowej idealnie wykorzystali zamieszanie w defensywie Polonii, po której Mateusz Oleśkiewicz wbił piłkę do bramki Wojciecha Zenki.

10 minut później mogło być już 2:0, a Oleśkiewicz mógł skompletować dublet, jednak jego strzał z 5 metrów fenomenalnie obronił Zenka.

W 35 minucie po dośrodkowaniu Oskara Bawora z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Emil Kapusta i pokonał Tomasza Raka.

W drugiej połowie mogło paść wiele bramek, jednak bramkarze byli w doskonałej formie. W idealnych sytuacjach dla Powiślanki byli: Adrian Niewczas, Krzysztof Bańcerowski i Mateusz Oleśkiewicz, ale bardzo dobre spotkanie rozegrał Wojciech Zenka, który bronił jak natchniony.

Wynik mógłby także rozstrzygnąć się na korzyść Polonii. Bardzo groźnie było strzałach Oskara Bawora, Bartłomieja Książka oraz Wojciecha Bajora, którego strzał głową minął bramkę Tomasza Raka o centymetry.

W ostatniej akcji meczu, Paweł Kopciał mógł dać Polonii ostateczne zwycięstwo, jednak jego strzał przeleciał kilka centymetrów nad poprzeczką i mecz zakończył się remisem ustalonym w pierwszej połowie.

1:0 Mateusz Oleśkiewicz 7'
1:1 Emil Kapusta 35'

Polonia Iłża: 23. Wojciech Zenka - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 16. Damian Derleta - 10. Igor Tworek (75, 11. Paweł Kopciał) , 8. Wojciech Bajor - 6. Radosław Cheda, 7. Patryk Zięba (90, 14. Jakub Jabłoński), 9. Oskar Bawor - 13. Bartłomiej Książek

Na ławce: 12. Adrian Wołczyński - 14. Jakub Jabłoński, 17. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał, 18. Przemysław Lasota,

Trener: Marcin Wiatrak

Powiślanka Lipsko: 12. Tomasz Rak - 5. Marek Szewczyk, 20. Kacper Górski, 14. Paweł Bzikot (55, 8. Michał Gajos), 11. Daniel Kwiatkowski (75, 18. Szymon Pyrka) - 17. Rafał Korczak (75, 6. Dawid Ruta), 7. Rafał Krupa, 15. Mateusz Dryka, 2. Adrian Niewczas - 9. Mateusz Oleśkiewicz (70, 3. Dawid Nowak) - 16. Krzysztof Bańcerowski.

Na ławce: 99. Filip Jężak - 8. Michał Gajos, 3. Dawid Nowak, 18. Szymon Pyrka, 6. Dawid Ruta

Trener: Łukasz Gorgoń