Powiślanka - Polonia | Derbowy hit kolejki!

Hit za hitem - tak wygląda ostatnio terminarz Polonii. Na szczęście, to już ostatni mecz ze ścisłą czołówką. Maraton zakończy derbowe spotkanie z 3. drużyną ligi - Powiślanką Lipsko.

Gdy w grę wchodzi spotkanie derbowe, to już są emocje, a gdy w derbach biorą udział 2. i 3. drużyna ligi? To emocje sięgają zenitu! I tak powinno być w niedzielne popołudnie w Lipsku. Rozpędzony zespół z Iłży zagra z dobrze radzącą sobie Powiślanką Lipsko.

Zaczynając od spraw kadrowych. Do zespołu z Iłży wraca Igor Tworek, który pauzował w ostatniej kolejce z powodu 4. żółtej kartki, nikt nie narzeka na kontuzje, a więc wszyscy są gotowi do gry.

W niedzielę nie powinno zabraknąć emocji, bowiem jest to spotkanie derbowe i na pewno nikt nogi nie odstawi. Jeszcze większej rangi temu spotkaniu dodaje fakt, że drużyna, która zwycięży, mocno przybliży się do miejsca dającego awans.

Swoisty pojedynek stoczą dwaj bramkostrzelni napastnicy Bartłomiej Książek i Krzysztof Bańcerowski. Obaj zdobyli już ponad 15 bramek i mają patent na wielu bramkarzy, jednak ani Krzysztof Bańcerowski nie pokonał Wojciecha Zenki, ani Bartłomiej Książek Tomasza Raka. Czy uda się im to w najbliższym spotkaniu? Nie wiadomo, ale pewno będzie bardzo ciekawie!

Mimo, że kibicowskie wojny Iłży i Lipska są już przeszłością, to na boisku wciąż grają piłkarze, którzy będą prowadzić niemniej ciekawą boiskową bitwę o punkty!

Mecz Powiślanka Lipsko - Polonia Iłża odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 maja o godz. 16:00 na Stadionie Miejskim w Lipsku (ul. Solecka 100)