Proch - Polonia | Zadyszka wicelidera?

Polonia Iłża na najbliższy mecz jedzie do Pionek, gdzie zagra z wiceliderem rozgrywek - Prochem Pionki. Patrząc na tabelę, faworytem tego spotkania są gospodarze. Z drugiej strony jednak gracze Prochu nie potrafią wygrać z Polonią od 22 marca 2008 roku!

Nie będzie to łatwy mecz. W wiosennych meczach oba zespoły uzyskały podobne wyniki. Proch Pionki zwyciężył raz i 2 razy zremisował, a Polonia 2 razy wygrała i raz przegrała, co zapowiada naprawdę wyrównane spotkanie

Nie zawodzi również wiosenna skuteczność. Swoisty pojedynek będą mogli stoczyć najskuteczniejsi Mateusz Szczepański i Bartłomiej Książek, którzy zdobyli wiosną po 5 bramek .

W dyspozycji trenera Marcina Wiatraka będą prawie wszyscy piłkarze oprócz Pawła Kopciała i Łukasza Kłosa, których zatrzymają sprawy prywatne. Sam trener również nie zagra, ponieważ wciąż zmaga się z kontuzją, której doznał w meczu z Pilicą Nowe Miasto.

W lepszych humorach jednak w Pionkach będą piłkarze Polonii. Ostatnio wygrali i zdominowali KP Stanisławice, wcześniej zwyciężyli mocnego Drogowca Jedlińsk. W obozie Prochu wręcz przeciwnie, 1:1 z Legionem Głowaczów i 0:0 ze stanisławickim outsiderem nie napawają optymizmem. Na pewno jednak siły woli i chęci zwycięstwa nie zabraknie obu zespołom.

Jesienią Polonia w Iłży zremisowała z Prochem 1:1, wynik otworzył z rzutu wolnego Erwin Kisiel, a wyrównał z rzutu karnego Wojciech Bajor. Był to kolejny mecz iłżan z Prochownią bez porażki, ostatni raz ulegli pionkowskiej drużynie przed własną publicznością 22 marca 2008 roku! Oby ta passa trwała jak najdłużej!

Niedzielne spotkanie poprowadzi Jakub Indyka, którego na liniach będą wspierać Jakub Róg i Józef Pochylski. Obserwatorem spotkania będzie Artur Piątek

Mecz Prochu Pionki z Polonią Iłża odbędzie się 10 kwietnia 2016 roku o godz. 16:00 na stadionie w Pionkach (ul. Sportowa 1)