Puchar Polski | Polonia Iłża 4:1 (2:1) Gracja Tczów

Polonia Iłża zwyciężyła w II rundzie Okręgowego Mirax Pucharu Polski z Gracją Tczów 4:1 i awansowała do 1/8 finału. Bramki dla Polonii strzelili Radosław Cheda, Jakub Ziomek, Łukasz Kaczmarczyk i Mateusz Niewczas.

Poloniści wyszli na boisko w mocno zdziesiątkowanym składzie. Sprawy prywatne zatrzymały Radomira Ziębę, Mateusza Kurka i Dawida Porę, zabrakło również Macieja Dusińskiego, który doznał kontuzji dłoni, Pawła Kopciała, skarżącego się wciąż na ból w nodze, a także Piotra Koleckiego, który już w niedzielę powinien być gotowy do gry po kontuzji kostki. Trener miał do dyspozycji 12 zawodników.

Mecz zaczął się idealnie dla Polonii. Za daleko zapędził się bramkarz gości, który tak nieszczęśliwie wybił piłkę, że ta spadła wprost pod nogi Radosława Chedy, a ten umieścił ją w siatce z ponad 25 metrów.

Kilka minut później był remis. Sebastian Ziomek chyba jeszcze świętował swoje 18. urodziny, bowiem popełnił fatalny błąd i z siatkarską precyzją nabił zawodnika gości.

Taki stan rzeczy trwał do 34 minuty, kiedy idealną piłkę za plecy obrońców Gracji otrzymał Jakub Ziomek. Młody napastnik położył najpierw bramkarza, a następnie wbił piłkę do niepilnowanej bramki.

Tuż przed przerwą mogło być 3:1. Jakub Ziomek podał do wbiegającego z prawej strony Radosława Chedy, którego strzał obronił jednak bramkarz Gracji.

W drugiej połowie coraz śmielej zaczęli atakować przyjezdni, jednak swoje winy z pierwszej połowy odkupił Sebastian Ziomek i mógł pochwalić się kilkoma udanymi interwencjami.

Kluczem do sukcesu Polonistów były szybkie kontry, które zaowocowały w ostatniej fazie meczu. W 74 minucie  po dograniu Marcina Rosłańca, Łukasz Kaczmarczyk strzelił minimalnie obok bramki.

Nie pomylił się za to w 78 minucie. Łukasz Kłos rozegrał na krótko rzut rożny z Radosławem Chedą, który mu odegrał, a kapitan Polonii idealnie dośrodkował w pole karne i Łukasz Kaczmarczyk skierował głową piłkę do siatki.

Dwie minuty później w sytuacji sam na sam nie pomylił się Mateusz Niewczas i ustalił wynik meczu na 4:1. Polonia udanie zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę w Pucharze Polski.

Mecz zakończył się niemałym skandalem. Jeden z doświadczonych piłkarzy Gracji uderzył z premedytacją łokciem w brzuch obrońcę Polonii, Wiktora Romanowskiego. 17-latka zabrała karetka. O jego stanie zdrowia będziemy informować. Miejmy nadzieję, że Wydział Dyscypliny ROZPN zajmie się tą sprawą.

Polonia Iłża 4:1 (2:1) Gracja Tczów

1:0 Radosław Cheda 10'